Przejdź do treści

Partneo.pl – zarabianie przez polecanie

15-procentowy wzrost sprzedaży online w skali roku sprawia, że internetowe rekomendacje stają się jeszcze bardziej pożądane niż dotychczas. W sieci pojawiło się narzędzie wykorzystujące tę ideę i tworzące dedykowane programy partnerskie – Partneo.

Narzędzie udostępnione e-przedsiębiorcom pozwala sprawnie zarządzać własnym programem partnerskim, na bieżąco monitorować efekty rekomendacji partnerów i pomagać przy rozliczaniu współpracy z nimi. Partneo umożliwia swoim użytkownikom samodzielne budowanie sieci partnerów i dołączanie ich do programu na indywidualnie ustalanych warunkach. W ten sposób każdy e-biznes może płynnie współpracować z precyzyjnie dobranymi ekspertami, blogerami czy wyspecjalizowanymi serwisami tematycznymi.

– Z własnego doświadczenia wiemy, że stabilna i precyzyjnie wyselekcjonowana sieć partnerów  to połowa sukcesu. Gwarantuje ona, że rekomendacja danego produktu czy usługi dociera do zainteresowanych nimi odbiorców, a stąd już krótka droga do pozyskania nowego klienta. – mówi Grzegorz Brajewski, pomysłodawca projektu. – Zaletą tego typu współpracy jest wynagradzanie partnerów za efekt, co w dobie cięcia kosztów jest wyjątkowo ważne. Partner otrzymuje prowizję, gdy klient z jego polecenia skorzysta z oferty sklepu. Nad wszystkim czuwa Partneo, udostępniając każdej ze stron bieżące statystyki i ułatwiając rozliczanie współpracy. – dodaje.

Na własne, dedykowane programy partnerskie jak dotąd decydowali się przede wszystkim więksi gracze e-commerce (np. Allegro, mBank). Inni przedsiębiorcy skazani byli albo na dużą inwestycję w rozwiązanie dedykowane, albo na udział w sieciach afiliacyjnych. Partneo to rozwiązanie pośrednie, z pominięciem dużych, jednorazowych wydatków, a także ograniczeń, jakie narzucają sieci afiliacyjne.