Przejdź do treści

TEDx zagości w Warszawie

Co łączy Billa Gatesa, kucharza Jamie Olivera, pisarkę Elizabeth Gilbert oraz Sir Kena Robinsona – eksperta w dziedzinie rozwoju innowacyjności? Wspólnym mianownikiem tych wyjątkowych osobowości jest pasja i wiedza, którymi podzielili się z uczestnikami konferencji TED. Tej niepowtarzalnej atmosfery będzie można zakosztować już wkrótce, podczas TEDxWarsaw 2013 – regionalnego, niezależnie organizowanego wydarzenia, pod marką TED, które odbędzie się 21 marca br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

TEDx to interdyscyplinarne wydarzenia, których celem jest umożliwienie lokalnym społecznościom spotkań z ludźmi, których życie i dokonania cechuje zaangażowanie, innowacyjność i bezkompromisowość w dążeniu do wyznaczonych celów. To także okazja do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawianych zagadnień oraz nawiązania nowych, inspirujących znajomości. Spotkania TEDx odbywają się na całym świecie – w Dubaju, Londynie, Amsterdamie, Tokio oraz Warszawie, która będzie gościć TEDxWarsaw już czwarty raz.

„W tym roku udało nam się zebrać wyjątkowy kolektyw prelegentów. Na scenie TEDxWarsaw zawitają naukowcy, ludzie biznesu, artyści, aktywiści społeczni – większość z nich wymyka się jednak sztywnym kategoriom. Podczas swoich wystąpień podzielą się z uczestnikami wiedzą oraz własnymi historiami, nawiązującymi do przewodniego hasła tegorocznego spotkania – Poke The Comfort Zone. Wspólnie chcemy sprowokować słuchaczy do porzucenia ram konformizmu oraz do twórczego działania poza utartymi ścieżkami codzienności” – mówi Małgorzata Minta, rzecznik prasowy oraz jeden z organizatorów TEDxWarsaw 2013.

TEDxWarsaw odbędzie się 21 marca br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Wśród mówców znajdą się psychoterapeuta Katarzyna Miller, fińska oceanolog Hanna Paulomäki, brytyjski futurolog i strateg Jonathan MacDonald, amerykańscy podróżnicy i blogerzy Audrey Scott i Dan Noll oraz fizyk z CERN Piotr Skowroński.

Udział w konferencji jest bezpłatny za okazaniem zaproszenia, o które można się ubiegać, rejestrując się na stronie www.tedxwarsaw.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wszyscy zainteresowani śledzeniem TEDxWarsaw 2013 na żywo będą mogli oglądać transmisję wystąpień w Internecie na stronie www.tedxwarsaw.com. Ponadto, po zakończeniu konferencji materiały wideo zostaną na stałe udostępnione w sieci.

TEDxWarsaw 2013 jest objęty patronatem redakcyjnym Gazety Wyborczej oraz wyborcza.pl. Organizację eventu wspierają firny: EM LAB, StreamOnline, WALK, Audioteka, Black Rabbit.