Przejdź do treści

Hexcode i techniki przetrwania w (nie)bezpiecznym świecie IT

Firma szkoleniowa Hexcode nawiązała współpracę z Paulą Januszkiewicz, wybitnym ekspertem o międzynarodowym autorytecie w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury IT. Trener poprowadzi cykl szkoleń Hexcode poświęconych bezpieczeństwu w sieciach informatycznych. To edukacyjna propozycja dla administratorów, którzy chcą zminimalizować ryzyko występowania ataków hackerów oraz strat, jakie z nich wynikają.

Pierwsze szkolenie otwarte Hexcode Paula Januszkiewicz poprowadzi we wrześniu 2013. Będzie to intensywny warsztat z IIS 8 /Advanced Internet Information Services Management/, dla którego w katalogu szkoleń technicznych Microsoft aktualnie brakuje wsparcia merytorycznego w postaci standardowych szkoleń autoryzowanych. Uczestnicy szkolenia prowadzonego przez Paulę Januszkiewicz poznają proces zaawansowanej konfiguracji IIS, konfigurację zabezpieczeń, zajmą się zaawansowanym rozwiązywaniem problemów. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów dostarczą kompletnej wiedzy z zakresu: zarządzania i konfiguracja serwerami Web i serwerami aplikacyjnymi.

„Zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z Paulą Januszkiewicz, ponieważ celem Hexcode jest dostarczanie wyjątkowych, zaawansowanych szkoleń dla specjalistów IT, także takich, które do tej pory były w Polsce niedostępne, a są przyjmowane z dużym zainteresowaniem w krajach europejskich, USA, Azji i Afryce. Cieszymy się, że nasze szkolenia z zakresu bezpieczeństwa poprowadzi trener o międzynarodowym uznaniu z tak bogatym doświadczeniem i długoletnią praktyką. Jesteśmy pewni, że szkolenia prowadzone przez Paulę przyniosą rozwiązania wielu problemów, z jakimi w codziennej pracy borykają się administratorzy sieci informatycznych i tym samym przyczynią się do zwiększenia świadomości potencjalnych zagrożeń.” – powiedziała Aneta Gawęcka-Malec, Manager Szkoleń IT w Hexcode.

Paula Januszkiewicz to ekspert zagadnień związanych z bezpieczeństwem komputerowym. Jako jedna z dwóch osób w Polsce, należy do programu Microsoft Security Trusted Advisor. Jest osobą opiniotwórczą w obszarze bezpieczeństwa, swoją wiedzą dzieli się na wielu światowych konferencjach m.in. TechEd North America, TechEd Europe, TechEd Middle East, RSA, TechDays, CyberCrime i innych znaczących na rynku ‘security’. Zawodowo przeprowadza audyty bezpieczeństwa, wykonuje testy penetracyjne, konsultuje firmy, począwszy od korporacji, skończywszy na małych firmach, z zakresu budowania bezpiecznej infrastruktury oraz rozwiązywania bieżących problemów.

Paula Januszkiewicz prowadzi szkolenia od 10 lat, głównie w oparciu o autorskie materiały zbudowane w oparciu o doświadczenie 'z pola walki’. Jest autorką książki o Microsoft Threat Management Gateway 2010, teraz pisze kolejną z zakresu bezpieczeństwa, więc miejcie oczy otwarte!

„Pasjonuję się kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ to problematyka, która nie ma końca. Wraz z pojawieniem się nowych technologii, uwidoczniają się również problemy związane z bezpieczeństwem środowisk IT. Ma to oczywiście związek z działalnością osób zainteresowanych uzyskaniem nieautoryzowanego dostępu do infrastruktury. Aby skutecznie zabezpieczać sieć informatyczną przed potencjalnymi problemami trzeba być na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się na rynku 'security’.