Przejdź do treści

Sieć 3G lub LTE w samochodzie dzięki HUAWEI

HUAWEI, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował podczas Mobile World Congress 2013 serię pierwszych produktów telematycznych firmy przeznaczonych do montażu w samochodach: moduły 3G i LTE – MU609T i ME909T, mobilny hotspot 3G – DA6810 oraz pokładowy system diagnostyki (OBD) – DA3100. Produkty HUAWEI dla pojazdów zapewniają stabilną łączność bezprzewodową w różnych warunkach, bez względu na pogodę, ukształtowanie terenu czy dostępność stałego źródła zasilania, stwarzając nowe możliwości dla przemysłu motoryzacyjnego i oferując niezrównany komfort właścicielom samochodów.

„HUAWEI cieszy się z nadchodzącej epoki inteligentnych aut, rozpoczynającej się wraz z pojawieniem się pierwszych produktów integrujących łączność bezprzewodową i technologię motoryzacyjną” – mówi Kevin Liu, wiceprezes ds. mobilnych rozwiązań szerokopasmowych w HUAWEI Consumer Business Group. „Systemy telematyczne HUAWEI zaprojektowano z myślą o stworzeniu jednolitego środowiska bezprzewodowej komunikacji mobilnej dla samochodów i innych pojazdów, które pozwoli ich użytkownikom w pełni cieszyć się z możliwości usług ICT”.

MU609T i ME909T to pierwsze moduły 3G i LTE HUAWEI dla aut. Oba produkty zostały przygotowane zgodnie ze standardami przyjętymi w branży motoryzacyjnej, zarówno pod względem kompatybilności złączy/gniazd, jak również odporności na pracę w typowych dla tego typu urządzeń warunkach (m.in. temperatura, pobór energii).

MU609T oferuje transfer dochodzący do 14.4M w sieci HSPA+, a ME909T osiąga prędkość transferu do 100Mbps w sieci LTE. Oba moduły posiadają preinstalowane systemy GPS i eCall. Funkcja zdalnych aktualizacji oprogramowania FOTA pozwala na integrację modułów z przyszłymi technologiami. Zalety obu rozwiązań zostały docenione przez wiodących producentów samochodów, którzy już wkrótce rozpoczną integrację modułów z systemami komunikacji bezprzewodowej w niektórych z najlepszych modeli aut.

HUAWEI DA6810 WiFi Box 3G to hotspot WiFi mobilnej sieci 3G, zapewniający szybką łączność z Internetem w podróży. Po instalacji HUAWEI DA6810 3G WiFi Box samochód staje się interaktywnym, zaawansowanym technologicznie i podłączonym do sieci centrum interaktywnej, audiowizualnej rozrywki.

Pokładowy system diagnostyki (OBD) i transferu danych DA3100 pozwala firmom ubezpieczeniowym i menadżerom flot pojazdów na otrzymywanie informacji o stanie pojazdu, w tym jego lokalizacji i zachowaniu kierowcy. System przekazuje dane w czasie rzeczywistym do platform dostawców usług telematycznych (TSP) za pośrednictwem sieci 3G. Pozwala również właścicielom aut m.in. na zdalne uruchomienie klaksonu, włączenie świateł i otwieranie okien przy pomocy aplikacji dla smartfonów. DA3100 to zaawansowane, łatwe w instalacji i zarazem uniwersalne rozwiązanie – może być wykorzystane w różnych modelach samochodów.

O Huawei Device

huaweiHUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi  spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 140 krajach, zatrudniającą ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma dba o rozwój nowych technologii – 13% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2006 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.