Przejdź do treści

British Telecom i F-Secure razem

Abonenci szerokopasmowego Internetu British Telecom z Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać z usługi bezpiecznej osobistej chmury dostarczanej przez F-Secure, umożliwiającej przechowywanie, synchronizowanie i wymianę danych.

Wyniki badania przeprowadzonego niedawno przez GfK na zlecenie F-Secure wskazują, że dla brytyjskich użytkowników coraz ważniejsza staje się kwestia osobistych danych. Ponad trzy czwarte (78%) respondentów stwierdziło, że dane przechowywane na urządzeniu są ważniejsze od samego urządzenia. 43% uczestników badania przyznało się do utraty wartościowych danych w przeszłości. Co ciekawe, 60% respondentów rozważa korzystanie z rozwiązania umożliwiającego przechowywanie danych w chmurze, synchronizację i tworzenie kopii zapasowych w celu ochrony swoich zasobów cyfrowych. Jednakże, jeżeli chodzi o wybór firmy zajmującej się przechowywaniem danych w chmurze, 67% uczestników badania wyraziło gotowość powierzenia zadania bezpiecznego przechowywania i ochrony danych osobistych swojemu dostawcy usług internetowych.

W chmurze bezpieczniej

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie British Telecom, jeden z czołowych dostawców usług i rozwiązań telekomunikacyjnych na świecie, zaproponował swoim klientom możliwość bezpiecznego przechowywania i udostępniania muzyki, zdjęć, dokumentów oraz innych danych osobistych. Operator  wybrał Personal Cloud Service F-Secure, ponieważ usługa ta jest dostępna dla wszystkich urządzeń z systemami Windows, Mac a także na smartfonach i tabletach, niezależnie od platformy systemowej. Unifikacja interfejsu oraz łatwość dostępu usługi gwarantują wysoki komfort pracy. Personal Cloud Service F-Secure spełnia też wysokie standardy łatwości użytkowania, bezpieczeństwa i dostępności, istotne dla brytyjskiego operatora.

– Naszym celem jest oferowanie klientom wysokiej jakości usługi szerokopasmowego dostępu do sieci – mówi James Taqvi, szef działu abonentów indywidualnych British Telecom – Dowiedzieliśmy się od naszych abonentów, że chcą bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe wspomnienia i w łatwy sposób korzystać z przechowywanych w chmurze plików. Tak narodziła się koncepcja BT Cloud, a my zwróciliśmy się do F-Secure o pomoc w opracowaniu i obsłudze nowej usługi.

F-Secure ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań opartych na chmurze. Są one wykorzystywane przez ponad 200 dostawców usług telekomunikacyjnych z całego świata i miliony użytkowników końcowych. Nieustannie rosnące ilości danych przechowywanych w chmurze znajdują się w pięciu centrach danych zlokalizowanych na trzech kontynentach. Oblicza się, że internauci powierzyli już F-Secure petabajty danych.

Samu Konttinen, wiceprezes ds. sprzedaży i operacji rynkowych w F-Secure, wyjaśnia: – Cieszymy się, że nasza Personal Cloud Service jest używana przy opracowywaniu nowych usług przez renomowanych globalnych operatorów takich jak BT. Usługi chmurowe są coraz popularniejsze – nie są one, jak jeszcze kilka lat temu, jedynie innowacyjną atrakcją, alternatywnym sposobem na przechowywanie danych. Coraz częściej są one jednym z podstawowych filarów strategii nowych usług wszystkich operatorów. Klienci poszukują firmy, której mogą powierzyć bezpieczne przechowywanie swoich zdjęć i filmów. Chcą, aby ich osobiste dane były łatwo dostępne z każdego miejsca, chcą przesyłać zdjęcia i filmy przy pomocy komórki, telewizora, komputera, tabletu, bez obawy o ich utratę, uszkodzenie czy nieuprawnione ujawnienie.

Abonenci British Telecom w celu skorzystania z usług chmurowych muszą pobrać aplikację na wybrane urządzenie: kopia bezpieczeństwa ich osobistych danych zostanie wtedy automatycznie utworzona w ich własnej, prywatnej chmurze. Następnie dane zostaną zsynchronizowane i udostępnione na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Co więcej, jednolity interfejs użytkownika dla wszystkich platform sprzętowych (Windows, Mac, iOS oraz Android) gwarantuje, że dane dostępne są w takiej samej postaci na każdym urządzeniu.