Przejdź do treści

CoughAssist E70 – nowa technologia Philips opracowana w celu poprawy jakości życia pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) wprowadza swoje najnowsze rozwiązanie technologiczne w zakresie kontroli wydzieliny dróg oddechowych. Jest to produkt, który może być skuteczną alternatywą dla tradycyjnych metod odsysania. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy mają problemy z kaszlem lub skutecznym odkrztuszaniem wydzieliny. Nowe urządzenie CoughAssist E70 to kompleksowe rozwiązanie wyposażone w zaawansowane funkcje i narzędzia, pozwalające na większą swobodę w związku z możliwością rozpoczęcia leczenia pacjentów w domach, a nie tylko w szpitalach.

Przy wielu chorobach, osłabiona zdolność kasłania i usuwania wydzieliny zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji. Wykazano, że stosowanie urządzenia CoughAssist zmniejsza częstość hospitalizacji osób z powikłaniami ze strony układu oddechowego w związku z chorobą nerwowo-mieśniową. CoughAssist to urządzenie medyczne (koflator) umożliwiające w sposób nieinwazyjny oczyszczać drogi oddechowe z wydzieliny poprzez symulowanie naturalnego kaszlu. Urządzenie podaje do dróg oddechowych powietrze pod dodatnim ciśnieniem, a następnie gwałtownie zmienia ciśnienie na ujemne. Powietrze jest dostarczane poprzez maskę, aparat do inhalacji, prostą rurkę tracheotomijną lub rurkę intubacyjną.

Philips Respironics jest liderem w dziedzinie opracowywania nowatorskich rozwiązań mających na celu poprawę komfortu i jakości życia osób z niewydolnością oddechową. „Współpracujemy z lekarzami oraz z całym zespołem opieki zdrowotnej w celu zapewnienia pacjentom lepszej opieki” – mówi Artur Przybysz, Account Manager HHS w Sektorze Philips Healthcare. „Posiadamy rozwiązania, które wspierają każdy etap opieki nad pacjentem, od miareczkowania, usuwania wydzieliny po leczenie w domu i obserwację kontrolną. Dostarczamy technologię, narzędzia, akcesoria i oprogramowanie w celu włączenia terapii w codzienne życie pacjentów oraz w celu zmniejszenia ryzyka ponownej hospitalizacji”- dodaje Artur Przybysz.

Nowe funkcje urządzenia CoughAssist E70 pozwalają na poprawę procesu usuwania wydzieliny dróg oddechowych, dając pacjentom większą kontrolę podczas leczenia. Algorytm Cough-Trak wywołuje kaszel po każdym wdechu. Dodatkowo, możliwość regulowania poziomu drgań pozwala na usuwanie wydzieliny ze ścian oskrzeli poprzez wibracje.

Mając na uwadze poprawę mobilności pacjentów, zadbano o to, aby urządzenie było lekkie (waży mniej niż 4 kg). Urządzenie wyposażone jest we wbudowany akumulator, z możliwością jego odłączenia. Urządzenie posiada intuicyjny interfejs oraz zdefiniowane ustawienia, które upraszczają instalację i rozpoczęcie leczenia. Nowe narzędzia do monitorowania i zarządzania danymi pozwalają na dokładną obserwację w domu, dzięki czemu lekarze mają możliwość dokonywania oceny skuteczności terapii i dostosowywania ustawień urządzenia w zależności od potrzeb.

Nowa technologia została stworzona w celu optymalizacji leczenia i poprawy komfortu oraz mobilności pacjenta. Urządzenie CoughAssist E70 nie jest dostępne w USA. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę: www.philips.com/coughassistE70.