Przejdź do treści

Polycom zaprezentował nowe rozwiązania podczas konferencji Microsoft Lync

polycomPolycom, globalny lider w dziedzinie standardowej komunikacji i współpracy zunifikowanej (UC&C), zapowiedział podczas odbywającej  konferencji Microsoft Lync nowe rozwiązania do sal wideo oparte na Microsoft Lync 2013, aplikację do współpracy nad treścią oraz dodatkowe rozwiązania kompatybilne z Microsoft Lync. Polycom ma w ofercie ponad 40 produktów wideo i głosowych, które współpracują z Microsoft Lync. Dzięki temu większość klientów, którzy szukają kompletnego rozwiązania zamiast innych producentów UC&C, wybiera właśnie połączenie Polycom i Microsoft.

Rozwiązania wideo i głosowe Polycom® RealPresence® w połączeniu z Microsoft Lync unifikują komunikację w różnych środowiskach pracy — w podróży, w domu, w biurze, w pokojach konferencyjnych i w immersyjnych salach wideo. Kombinacja Lync i rozwiązań RealPresence pozwala pracownikom łatwo i intuicyjnie uruchamiać sesje współpracy wideo za pomocą znajomych interfejsów i w ramach zwykłych przepływów pracy. Po prostu aby nawiązać zabezpieczoną sesję współpracy wideo za pośrednictwem biurkowego lub pokojowego systemu konferencyjnego Polycom klikają nazwisko na liście kontaktów Lync.

„Od dawna współpracujemy z firmą Microsoft, aby zapewnić zgodność operacyjną naszych rozwiązań, i cieszymy się, że możemy zrobić to ponownie przy Microsoft Lync 2013. Połączenie oprogramowania Polycom i Microsoft oferuje pracownikom większą elastyczność oraz spójne rozwiązanie UC do komunikacji głosowej i wideo, konferencji i współpracy, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Dziś dla naszych klientów odległość geograficzna między pracownikami przestaje być jakąkolwiek przeszkodą. A dzięki Lync 2013 nasi wspólni klienci zyskają jeszcze więcej korzyści” – powiedział Ted Colton, Globalny Wiceprezes ds. Sojuszy Strategicznych w firmie Polycom.

Ulepszone udostępnianie treści

Polycom zapowiedział dziś nową aplikację dla swojej infrastrukturalnej platformy Polycom® RealPresence® — Polycom® RealPresence® Content Sharing Suite. Aplikacja ta pozwala użytkownikom Lync udostępniać treść na standardowych urządzeniach do współpracy wideo, takich jak pokojowe systemy wideo Polycom® HDX®, a także aplikacje na urządzenia mobilne, na przykład Polycom® RealPresence® Mobile. Użytkownicy Lync zawsze mogli oglądać treść jako część strumienia wideo, ale dzięki nowemu pakietowi oprogramowania mogą oglądać i udostępniać dokumenty oraz prezentacje w oddzielnym strumieniu treści. Pozwala to wyświetlać treść w wysokiej rozdzielczości (do 720p HD), powiększa widok uczestników konferencji i zapewnia wyższy komfort pracy.

Nowa generacji rozwiązań Lync System

Polycom zapowiedział nowe rozwiązania do sal wideokonferencyjnych, które połączą Microsoft Lync 2013 i technologie współpracy wideo Polycom. Rozwiązania będą wyposażone w wysokiej klasy kamerę Polycom, monitory dotykowe oraz kontroler dotykowy umieszczony na stole. Nowy system Polycom będzie specjalnie zaprojektowanym dla Lync 2013. System będzie oferował szereg funkcji, m.in. pierwszy w branży otwarty standard oparte SVC (Scalable Video Coding) zaprezentowany przez firmę Polycom w 2012 roku.

Rozszerzone opcje zgodności operacyjnej

Polycom oferuje szeroką gamę rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem łączności i współpracy z Microsoft Lync, łącznie ponad 40 produktów. Oprócz sztandarowej rodziny Polycom® CX, opracowanej specjalnie z myślą o integracji z Lync, Polycom ma w ofercie wiele rozwiązań, które zostały formalnie zatwierdzone jako zgodne operacyjnie z Microsoft Lync 2010, m.in.:

  • Polycom® RealPresence® Collaboration Server (RMX® 1500 and 2000), oprogramowanie do wieloosobowej współpracy wideo i głosowej, które łączy największą liczbę osób z najwyższą jakością i najniższym kosztem. RealPresence Collaboration Server jest kluczowym komponentem infrastruktury programowej Polycom® RealPresence®.
  • Systemy do współpracy wideo Polycom® RealPresence® Room (Polycom® HDX® 6000, 7000, and 8000) oraz biurkowy system wideo Polycom HDX 4500 dla kadry kierowniczej.
  • Multimedialne telefony biznesowe Polycom® VVX® 500 i 600, które zwiększają produktywność poprzez uproszczenie procesów komunikacyjnych i przepływów pracy. W połączeniu z kamerą Polycom® VVX® mogą obsługiwać łączność wideo.
  • Telefony biurkowe z serii Polycom® SoundPoint® IP (SoundPoint 321, 331, 335, 450, 550, 560 i 650).

Ponadto najnowsze systemy Polycom do współpracy wideo HD zaprojektowane z myślą o pomieszczeniach i budżetach każdej wielkości, Polycom® RealPresence® Group Series (300, 500 i 700), również mogą się łączyć z Microsoft Lync. Nowe rozwiązania RealPresence Group Series wykorzystują prostszy i bardziej intuicyjny interfejs użytkownika Polycom, oferują najlepsze w branży wideo HD oraz udostępnianie treści (z rozdzielczością do 1080p60) oraz kryształowo czysty dźwięk.

Polycom i Microsoft w różnych branżach na całym świecie

Klienci na całym świecie ze wszystkich branż i niezależnie od wielkości ich przedsiębiorstw, używają Microsoft Lync razem z wideo Polycom RealPresence do połączeń głosowych i wideo jako  kompleksowego rozwiązania UC&C, które umożliwia ich zespołom efektywną komunikację i współpracę. W Polsce z takiego rozwiązania korzysta choćby Grupa LOTOS która wykorzystuje je do utrzymywania kontaktu pomiędzy 5000 pracownikami, zlokalizowanymi zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Dalsze zaangażowanie w rozwiązania Microsoft

W zeszłym miesiącu Polycom poinformował o zamiarze przejęcia Sentri, Inc., dostawcy zaawansowanych usług z doświadczeniem w dziedzinie technologii Microsoft, UC&C, współpracy wideo, usług chmurowych i łączności sieciowej. Sentri posiada certyfikat Microsoft Gold w dziedzinie komunikacji, wymiany wiadomości, portali i współpracy oraz technologii desktopowej, certyfikat Microsoft Premier Support for Lync™ Partners (PSLP) oraz dwóch inżynierów z tytułem Microsoft Certified Master. Specjalistyczna wiedza Sentri na temat integrowania Microsoft Lync z rozwiązaniami Polycom jest kluczowym elementem transakcji.

Dostępność

Wszystkie kompatybilne z Lync 2010 rozwiązania wideo i głosowe Polycom oraz pakiet RealPresence Content Sharing Suite są już dostępne. Rozwiązania z Lync 2013 pojawią się w ofercie w 2013 roku. Więcej informacji o dzisiejszych wiadomościach oraz o ogólnych relacjach między firmami Polycom a Microsoft można znaleźć pod adresem www.polycom.com/Microsoft.