LTE już nie tylko dla operatorów

W dniu wczorajszym HUAWEI Enterprise wraz z firmą SEQUENCE zmieniły Stadion Narodowy w Warszawie w centrum innowacji w zakresie bezprzewodowych technologii szerokopasmowych dla sektora Enterprise. Podczas HUAWEI Wireless Enterprise Forum dyskutowano o sposobach wykorzystania innowacyjnych rozwiązań bezprzewodowych, w tym szerokopasmowego trunkingu i LTE, na przykładzie HUAWEI LTE TDD Solution  i HUAWEI TruStar Radio Communication Trunking System. Goście Forum mieli możliwość uczestniczenia w testach tych rozwiązań w niezwykle wymagających warunkach, jakie panują na stadionie.

Jednym z ważnych tematów Forum był również problem wykluczenia cyfrowego i związanych z nim konsekwencji gospodarczych. Według badania opublikowanego przez GUS w grudniu 2012 roku prawie 55% dużych przedsiębiorstw (zatrudniających przynajmniej 250 osób) wskazało, iż napotyka w codziennej działalności bariery ograniczające lub uniemożliwiające korzystanie z mobilnego dostępu do Internetu. Były to najczęściej problemy z dostępem do Internetu poprzez połączenie z siecią komórkową (29,7%), wysokie koszty abonamentowe (23,2%) oraz przeszkody techniczne lub wysokie koszty związane z integracją tego sposobu komunikacji z aplikacjami biznesowymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie (20,5%). Badanie wykazało również, iż jedynie 6,5% dużych przedsiębiorstw miało dostęp do bezprzewodowych łączy szerokopasmowych o prędkości przynajmniej 100 Mbit/s.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o metodach walki z problemem wykluczenia cyfrowego w sektorze Enterprise w Polsce – w szczególności jego drugą falą, związanej nie tyle z brakiem dostępu do technologii, ale z jej jakością i sposobami jej wykorzystania. Na przykładzie rozwiązań HUAWEI przedstawiono także sposoby wykorzystania technologii LTE w sektorze przedsiębiorstw i administracji publicznej, m.in. do wideomonitoringu.

– Rozwiązania LTE dla przedsiębiorstw mają ogromny potencjał podnoszenia innowacyjności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych firmy. Rozwiązania zaprezentowane podczas Forum dedykowane są różnym gałęziom przemysłu – służbom porządkowym i ratunkowym, sektorowi energetycznemu, transportowemu, budownictwu. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać je dzisiaj tak szerokiemu gronu specjalistów – podkreśla Bartłomiej Ślawski, Enterprise Business Country Manager w HUAWEI Polska.

– Dzisiejsze Forum było doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z naszymi Partnerami. W realiach dynamicznie zmieniającego się rynku, dobre praktyki dzielenia się wiedzą są kluczowe dla stworzenia kompleksowej oferty spełniającej oczekiwania naszych Klientów. Technologia LTE to temat szczególnie aktualny w kontekście przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Podczas Forum pokazano, w jaki sposób technologia ta może wesprzeć przedsiębiorstwa i instytucje publiczne w ich codziennych działaniach. Dzięki innowacyjności, technologia LTE znakomicie wpisuje się w aktualnie realizowane w Polsce inwestycje finansowane przy wykorzystaniu środków unijnych – powiedział Paweł Kamiński, Wiceprezes Zarządu w SEQUENCE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu