Przejdź do treści

Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości aż 1 miliona zł!  Zgłoszenia do konkursu – organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky – można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.

„Nawet  1 milion zł czeka najlepszych – bo zwycięzców może być wielu! Zgłoszenia zespołów i projektów można przesyłać do 24 lutego poprzez stronę www.globstartup.com. Czekamy na wszystkich, którzy chcą rozwinąć, ulepszyć projekt i są zdeterminowani osiągnąć globalny sukces internetowy” – mówi Michał Frejtak z Red Sky.

Kto może wziąć udział w konkursie Global Startup Challenge? „Tak jak w poprzednich edycjach szukamy ludzi z pasją, mających kreatywne i niebanalne pomysły. Liczy się także umiejętność wykorzystania tego, co oferuje Internet oraz determinacja w próbach wpływu na jego rozwój. Do finału zakwalifikują się projekty, które mają potencjał zaistnienia nie tylko w kraju, ale też za granicą” – wyjaśnia Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky.

Organizatorzy wybiorą zgłoszenia, które mają największy potencjał, a ich pomysłodawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, gdzie wezmą udział w trzydniowych warsztatach i indywidualnych konsultacjach z ekspertami. Podobnie jak w poprzednich edycjach, laureaci otrzymają wsparcie merytoryczne oraz finansowe od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Spółki Red Sky. Partnerem strategicznym inicjatywy jest ponownie Technopark Pomerania, który udostępnia zespołom nowoczesne biura i infrastrukturę niezbędną do rozwijania ich e-biznesowych projektów.

Konkurs Global Startup Challenge, który daje młodym przedsiębiorcom możliwość odniesienia światowego sukcesu w branży informatycznej, odbędzie się w Szczecinie już po raz czwarty. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – zeszłorocznych finalistów wybrano spośród ponad 200 zgłoszeń nadesłanych zarówno z Polski, jak i z całego świata – nawet z Indii czy Zimbabwe. Jakie rezultaty przyniosły poprzednie edycje?

„Nie chcę zabrzmieć banalnie, ale GSC naprawdę zapoczątkowało nowy rozdział dla NeptunIDE. Kiedy braliśmy udział w konkursie, nasz projekt dopiero „raczkował” i to tak naprawdę GSC było dla nas motywacją do jego rozwijania” – mówi Katarzyna Sokołowska, Prezes Zarządu NeptunIDE – „Już na etapie preinkubacji opieka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Red Sky znacznie przyczyniła się do rozwoju NeptunIDE, przede wszystkim pozwoliła nam na przeprowadzenie bardzo istotnych badań użyteczności oraz korzystanie z cennych konsultacji”.

„NeptunIDE jest spółką, w którą zainwestowaliśmy już wspólnie z Red Sky po edycji 2011 i jest to projekt, który bardzo dynamicznie się rozwija” – mówi Grzegorz Gawlik, Menedżer Funduszu Pomeranus SEED. Prowadzone są także zaawansowane rozmowy z laureatem edycji 2012, spółką Solpeo, która opracowała Solpeo Gaming Platform – platformę dla programistów, wykorzystująca technologię HTML5 do budowania gier na przeglądarki internetowe. „Mamy nadzieję, że już wkrótce wystartuje wspólny projekt” – dodaje Gawlik.

Rekrutacja do Global Startup Challenge 2013 potrwa do 24 lutego br. Innowacyjne projekty e-biznesowe można zgłaszać za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu – www.globstartup.com.