Przejdź do treści

Romantyczny weekend w Karkonoszach

Luty to miesiąc zakochanych, dlatego warto na ten czas zaplanować romantyczny weekend we dwoje w atrakcyjnym miejscu. Jednym z piękniejszych regionów w Polsce są Karkonosze, przyjazne góry położone na granicy z Czechami.

Zima w Karkonoszach stwarza doskonałe warunki dla par, które chciałyby na chwilę uciec od miejskiego zgiełku i znaleźć się w urokliwej scenerii jak z bajki. Atrakcyjność tego regionu sprawia, że zakochani mogą w pełni cieszyć się wczasami tylko we dwoje. Warto poświęcić ten czas na rozgrzanie uczucia w mroźne dni w środku zimy. Romantyczny klimat ośnieżonych gór i białego puchu w karkonoskich lasach nakłania do zabawy i pielęgnowania bliskości z ukochaną osobą.

Oferta Karkonoszy spełni oczekiwania niemal każdej pary, poprzez uroki przyrody w zimowej aurze, nastrojowe restauracje, przytulne hotele i szeroki wachlarz aktywności fizycznych do wyboru. Rozmaitość możliwości nie pozwoli nudzić się osobom pełnym energii i ucieszy tych, którzy szukają ciszy, spokoju i romantycznego azylu. W sezonie zimowym czas w Karkonoszach można spędzać równie aktywnie, jak latem.

Aby wczasy w górach były niezapomnianym wyjazdem za niższą cenę, warto zakupić Karkonosze Regioncard. Jest to karta rabatowa, dzięki której można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych za niższą cenę. Oferta zawiera ponad 250 ekskluzywnych rabatów zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Karkonoszy, wybór zadowoli więc nawet najbardziej wymagających gości. Karkonosze Regioncard to pierwsza czesko-polska regionalna karta zniżkowa. Jej zimowy wariant pozwala cieszyć się urokami zimy i spędzać czas aktywnie za znacznie niższą cenę. Kartę można wykorzystać w ciągu 14 dowolnie wybranych dni sezonu zimowego.

Karta obejmuje siedem miast na terenie Polski i 22 miasta po stronie czeskiej. W Polsce są to Jelenia Góra, Karpacz, Jakuszyce i Szklarska Poręba, a także Kowary, Piechowice i Bolków.

Prawdziwej frajdy można doświadczyć wybierając się na lodowisko Talaga w Karpaczu, położone na świeżym powietrzu. Romantycznego charakteru dodaje mu oświetlenie, dzięki któremu można korzystać z lodowiska również w godzinach nocnych. Z kartą rabatową wejście na lodowisko jest 20 procent tańsze, więc za wstęp zapłacimy już od ośmiu złotych.

Inną atrakcją może być kurs narciarstwa i snowboardu w Karpaczu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, który bez karty kosztuje 70 złotych, a z rabatem ceny plasują się już od 58 złotych. Ci, którzy poszukują większej dawki adrenaliny, mogą wybrać się na zjeżdżalnię grawitacyjną „Alpine Coaster”, na którą wstęp z kartą Regioncard kosztuje dwa razy mniej (3,50 złotych). Niezwykle romantyczna może być przejażdżka saniami ciągnionymi przez konie za cenę 28 zł zamiast 35.

Po wszystkim miło będzie odetchnąć w Kompleksie Sandra Spa (20 procent zniżki na basen, co daje 24 złote zamiast 30 za półtorej godziny) lub osłodzić sobie popołudnie w kawiarni Classico Cafe (dziesięcioprocentowy rabat na konsumpcję). Po dniu pełnym wrażeń schowanie się o zmroku w malowniczo położonym hotelu Chata Karkonoska to prawdziwa przyjemność. Kolacja we dwoje w hotelowej restauracji będzie rozkoszą dla podniebienia i zwieńczeniem satysfakcjonującego dnia, a z kartą rabatową za tą przyjemność zapłacimy10 procent mniej.

Kartę można kupić w sieci dystrybucji Regioncard i na stronie internetowej http://regioncard.cz/pl/. Jest tam również podana pełna lista rabatów w miastach po obu stronach Karkonoszy.