Przejdź do treści

Blogerzy walczą o złoto. Czas na głosowanie Internautów

Trwa drugi etap konkursu na najlepszy blog o oszczędzaniu i finansach osobistych organizowany przez Mennicę Wrocławską. Przez cały luty Internauci głosują na najlepszy ich zdaniem blog. Dotychczasowy ranking pokazuje, że prym wiodą blogi z poradami jak oszczędzać na co dzień oraz strony dotyczące inwestycji i pomnażania oszczędności. Do końca głosowania pozostało jeszcze 11 dni, zatem wszystko może się jeszcze zmienić.

Temat zarządzania finansami i oszczędzania okazał się być hitem popularności wśród blogerów. Do  I-go etapu konkursu Mennicy Wrocławskiej „Złoto dla blogerów” zgłosiło się 23 właścicieli stron związanych z oszczędzaniem i finansami osobistymi. W lutym rozpoczął się drugi etap, czyli głosowanie Internautów. Przez cały miesiąc będą oni wybierać najlepszą ich zdaniem stronę.

„Szeroko pojęty temat zarządzania finansami, lokowania oszczędności czy wydawania pieniędzy  jest szczególnie ważny i wzbudza ogromne zainteresowanie społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw blogerom piszącym na ten temat, ogłosiliśmy konkurs na najlepszy blog o oszczędzaniu. Zainteresowanie jest ogromne. Losy blogów oddaliśmy w ręce Internautów, którzy najlepiej wiedzą czy informacje zawarte w serwisach będą dla nich przydatne” – mówi Piotr Wojda, Wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

W drugim etapie konkursu znalazły się 23 blogi. Do tej pory w rankingu zdecydowanie prowadzi blog „Droga ku 6 zer” opisywany przez autora jako: droga ku 6 zer na koncie z zarabianiem, oszczędzaniem i inwestowaniem, pod pachą. Na drugim miejscu jest blog „Jak oszczędzać pieniądze”, czyli jak ograniczyć wydatki i jak rozsądnie wydawać nasze oszczędności. W pierwszej trójce znalazła się również strona Korzystne zakupy, czyli bardziej lifestylowe podejście do tematu oszczędzania. Autorzy radzą jak oszczędzać na co dzień, i jak mądrze robić zakupy – co kupować, a czego unikać. Głosowanie trwa, a wyniki ciągle się zmieniają, więc wygrana nie jest jeszcze przesądzona.

„Cieszymy się, że przeważająca ilość stron zgłoszonych do naszego konkursu to blogi zwykłych Polaków, którzy coraz częściej zaczynają zastanawiać się nad tym jak oszczędzić, co zrobić, żeby pieniądze pracowały na siebie i co najważniejsze chcących dzielić się tymi radami i pomysłami z innymi. Widzimy, że rodzi się swego rodzaju społeczność/platforma, dzięki, której Polacy mogą wymieniać doświadczenia związane z oszczędzaniem i finansami osobistymi.” – dodaje Piotr Wojda, Wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

Na najlepszy blog głosować można do końca lutego 2013 roku. Zwycięzca otrzyma 10 gramową sztabkę złota o przybliżonej wartości 1850 zł, a nagrodą dla wyróżnionych będzie 9 srebrnych monet o wadze 1 uncji trojańskiej (31,1 g) – Wiedeńscy Filharmonicy, Amerykański Orzeł lub Liść Klonowy.

Na stronie oszczedzanie.mennicawroclawska.pl możemy zobaczyć jak wygląda aktualny ranking blogów oraz zagłosować na naszym zdaniem najciekawszy blog. Natomiast wszystkie bieżące informacje publikowane są na: https://www.facebook.com/Mennica.Wroclawska

O Mennicy Wrocławskiej

Mennica Wrocławska to jeden z liderów dystrybucji złota i srebra inwestycyjnego w Polsce. Oferta firmy jest dostępna w ponad 750 placówkach własnych i partnerskich na terenie całego kraju. Spółka współpracuje z Alior Bankiem, Deutsche Bankiem, BRE oraz wieloma bankami spółdzielczymi. Obecnie biura sprzedaży Spółki znajdują się m.in.  w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu i w Poznaniu. Od połowy grudnia 2012 r. we wrocławskim centrum handlowym Korona  działalność rozpoczęła pierwsza „złota wyspa” Mennicy Wrocławskiej. Punkt zajmuje się skupem złotego złomu, pożyczkami pod zastaw oraz sprzedażą złotych sztabek i monet.