Gilles Dougoud nowym dyrektorem generalnym Sephora Polska

Sephora największa sieć perfumerii na świecie oraz lider sprzedaży kosmetyków selektywnych w Polsce (dane Nielsen, grudzień 2012 r.), ogłosiła nominację Gilles’a Dougouda na stanowisko dyrektora generalnego Sephora Polska, który objął swoją funkcję z dniem 1 lutego 2013 roku.

Jako dyrektor generalny Sephora Polska, Gilles Dougoud będzie odpowiadał za opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy na kolejne lata oraz zarządzanie siecią perfumerii na terenie Polski.

Gilles Dougoud posiada blisko 30-letnie doświadczenie zawodowe, a w branży dóbr luksusowych pracuje od niemal 20 lat. W 1994 roku rozpoczął pracę w koncernie LVMH (Moët Hennessy Luis Vuitton), największym na świecie koncernie działającym w sektorze dóbr luksusowych, posiadającym w swoim portfolio perfumerie Sephora oraz marki takie jak Givenchy, Dior czy TAG Heuer. Przed dołączeniem do zespołu Sephora Gilles Dougoud piastował stanowisko dyrektora zarządzającego ds. rynków zagranicznych w Moët & Chandon, a wcześniej był dyrektorem generalnym Parfums Christian Dior na Francję. Zajmował stanowiska prezesa zarządu Parfums Givenchy i Guerlain w Stanach Zjednoczonych. Był też dyrektorem ds. sprzedaży międzynarodowej oraz dyrektorem zarządzającym w Wielkiej Brytanii, a wcześniej dyrektorem generalnym na Francję oraz dyrektorem ds. eksportu na Europę w Parfums Givenchy.

„Bardzo się cieszę, że Gilles dołączył do zespołu Sephora Polska. Jego rozległa wiedza i międzynarodowe doświadczenie w branży dóbr luksusowych zdobyte w ramach koncernu LVMH, będą ogromnie cenne dla naszej firmy. Wierzę, że sukcesy, które Gilles odnosił na przestrzeni swojej kariery przyczynią się do rozwoju sieci perfumerii Sephora w Polsce i pomogą we wzmacnianiu wizerunku naszej innowacyjnej marki” – powiedział Olivier Schaeffer, dyrektor zarządzający i ds. rozwoju na rynki zagraniczne (International and Development General Manager) sieci perfumerii Sephora.

Gilles Dougoud jest absolwentem uniwersytetu HEC w Paryżu, jednej z czołowych wyższych szkół biznesowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu