Manta Multimedia szykuje się do giełdowego debiutu

Największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD – Manta Multimedia – zakończył przekształcenie w spółkę akcyjną. To kolejny krok na drodze, która ma doprowadzić firmę na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Miniony rok był dla nas rekordowy i przyniósł skokowy wzrost przychodów. Przekształcenie w spółkę akcyjną jest kolejnym krokiem zbliżającym nas do debiutu na głównym rynku GPW. Po zakończeniu badania naszych wyników finansowych za 2012 rok rozpoczniemy prace nad prospektem emisyjnym.” – powiedział Bogdan Wiciński, Prezes Zarządu Manta Multimedia Bogdan Wiciński. Podkreślił także, że interesuje go wyłącznie główny parkiet warszawskiej giełdy.

W ofercie Manty Multimedia obok drobnego sprzętu AGD znajdują się także telewizory, odtwarzacze DVD, nawigacje GPS oraz akcesoria komputerowe. Spółka jest jednym z liderów polskiego rynku tabletów, który znajduje się obecnie w fazie gwałtownego wzrostu. Według szacunków w zeszłym roku sprzedano około 700 tys. tego typu urządzeń, z czego ponad 100 000 sztuk pochodziło od Manty. W zeszłym roku Spółka wprowadziła na rynek dziesięć nowych modeli o przekątnej ekranu 7, 8, 9.7 i 10 cali. Największy wzrost sprzedaży notuje się w segmencie tabletów kosztujących poniżej 1 000 zł, w którym dominuje Manta Multimedia. Według prognoz cytowanych w polskich mediach, w tym roku na krajowy rynek może trafić ponad 1,5 mln urządzeń, a zgodnie z przewidywaniami IDC na całym świecie sprzedanych zostanie ponad 120 mln sztuk.

Spółka jest też jedną z dwóch firm, którym udało się wypełnić surowe warunki postawione przez Pocztę Polską oraz ZIPSE (Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego). Spełnienie tych wymagań pozwoliło na podpisanie umowy, dzięki której Manta Multimedia, sprzedaje dekodery DVB-T we współpracy z Pocztą Polską. Urządzenia umożliwią odbieranie naziemnej telewizji cyfrowej po ostatecznym wyłączeniu sygnału analogowego na terenie całego kraju, co nastąpi w lipcu tego roku. Według danych firmy badawczej Nielsen, Manta Multimedia była w 2012 r. liderem polskiego rynku dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Obecnie Spółka pracuje nad rozszerzeniem oferty, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. małego AGD. Środki finansowe pozyskane z oferty publicznej mają zostać przeznaczone m.in. na wdrożenia nowych produktów Spółki, które mają być wytwarzane w polskich fabrykach, a także na dalsze zwiększanie wolumenu sprzedaży.

O Spółce

Manta Multimedia to jedna z czołowych firm na polskim rynku sprzętu multimedialnego, RTV, akcesoriów komputerowych klasy common oraz AGD. Najbardziej znana jest z produkcji i dystrybucji telewizorów, odtwarzaczy DVD, kina domowego, odbiorników radiowych oraz tabletów i nawigacji GPS. Głównym kanałem ich sprzedaży są duże sieci handlowe oraz przedsiębiorstwa dystrybucyjne działające w całej Europie. Spółka jest liderem polskiego rynku w segmencie tabletów, odtwarzaczy DVD oraz dekoderów. Manta Multimedia jest oficjalnym partnerem PZPN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu