Kancelaria DLA Piper zaprasza dzieci na ferie

Warszawskie biuro kancelarii DLA Piper od kilku lat konsekwentnie angażuje się w projekty mające na celu wspieranie lokalnych społeczności. W ramach tych działań, korzystając z trwających aktualnie z Warszawie ferii zimowych, w kancelarii gościły dzieci z warszawskiej Pragi Północ – podopieczni Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. 28 Stycznia biuro DLA Piper odwiedziło 15 podopiecznych Stowarzyszenia, w wieku od 9 do 15 lat.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda biuro globalnej kancelarii prawnej oraz dowiedzieć się, co należy zrobić, by zostać prawnikiem.

Spotkanie poprowadził Sławomir Stanuch, radca prawny specjalizujący się w prawie spółek. Podczas godzinnej rozmowy młodzi goście zadali sporo podchwytliwych pytań.  Choć oficjalnie byli zgodni, że gdy dorosną chcą zostać piłkarzami, kilku chłopców zwierzyło się w kuluarach, że ich prawdziwym marzeniem jest zostać prawnikiem.

Spotkanie było częścią realizowanego przez DLA Piper programu corporate responsibility. Kancelaria współpracuje ze Stowarzyszeniem od 2010 roku, zapewniając pomoc materialną, wolontariat oraz program edukacyjny. Serduszko dla Dzieci prowadzi na warszawskiej Pradze Północ świetlicę i klub dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, realizując liczne inicjatywy socjoterapeutyczne i animując dziecięce projekty filmowe, dziennikarskie i edukacyjne.

– Mam wrażenie, że wizyta w biurze była dla dzieciaków sporym przeżyciem. Poświęcając im trochę swojego czasu teraz sprawiamy im oczywiście frajdę, ale fantastyczne jest to, że takie spotkanie może mieć realny wpływ na ich przyszłość – mówi Marta Frąckowiak, partner w dziale corporate DLA Piper, odpowiedzialna za projekty CR.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu