Taylor Wessing uruchamia Synapse – międzynarodowy portal internetowy dostarczający prawnych i handlowych informacji oraz analiz dla branży Life Sciences

Międzynarodowy i wielokrotnie nagradzany Zespół Life Sciences w Kancelarii Taylor Wessing uruchamia dziś Synapse – nowy portal internetowy, będący pomostem pomiędzy przedsiębiorstwami a zagadnieniami rozwojowymi w szybko zmieniającej się branży.

To są czasy pełne wyzwań dla branży Life Sciences, która przechodzi okres intensywnych przemian w obliczu stale wzrastającego poziomu regulacji i konieczności szybkiego reagowania na rozwój w celu utrzymania konkurencyjności i zachowania rentowności. Zespół Life Sciences Kancelarii Taylor Wessing jest najwyżej oceniany w rankingach w zakresie partnerstwa, obsługi korporacyjnej, usług świadczonych dla funduszy venture capital i sporów patentowych.

Posiadając dogłębną znajomość Life Sciences i międzynarodową bazą klientów w całej branży, jesteśmy dobrze przygotowani, by identyfikować i komunikować pojawiające się trendy, zapewniając naszym klientom miejsce w czołówce rozwoju sektora.

Uruchomienie Synapse jest naszą odpowiedzią na wyraźną potrzebę powstania punku oferującego kompleksową, międzynarodową analizę oraz praktyczne wskazówki, do których przedsiębiorstwa mogą się łatwo odnieść.

Dr Malcolm Bates, partner kierujący projektem Synapse, komentuje: „Life Sciences są jednym z najbardziej innowacyjnych i szybko zmieniających się sektorów w gospodarce światowej. Jest to jednak także dziedzina podlegająca największej liczbie regulacji. Połową sukcesu jest ich przestrzeganie a drugą pozostawanie na bieżąco ze zmianami prawnymi, szczególnie w czasach, kiedy firmy farmaceutyczne i firmy zajmujące się sprzętem medycznym stawiają czoła nowym regulacjom i kontrolom. Synapse będzie nie tylko podawać szczegóły dotyczące rozwoju w branży, ale też zawierać użyteczne analizy i porady praktyczne dotyczące Life Sciences w szerokim zakresie prawa gospodarczego, finansowego, własności intelektualnej i  korporacyjnego”.

Agnieszka Deeg, partner kierujący zespołem Life Sciences w Taylor Wessing e|n|w|c w Warszawie, dodaje: „Mamy nadzieję, że utworzony przez nas portal spotka się z dobrym przyjęciem przez naszych klientów i będzie pomocny w ich codziennej pracy w wymiarze międzynarodowym. Zachęcam do systematycznego korzystania z portalu!”

http://www.taylorwessing.com/synapse/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu