Fortinet wprowadza nowe urządzenia do serii FortiGate

Fortinet rozszerza ofertę wprowadzając nowy model do flagowej serii urządzeń FortiGate. FortiGate-3600C należy do kategorii firewall’i nowej generacji (NGFW) i przeznaczony jest dla dużych przedsiębiorstw oraz dostawców usług zarządzania bezpieczeństwem (MSSP).

FortiGate-3600C pracuje pod kontrolą nowego systemu operacyjnego FortiOS 5. Dzięki temu, platforma umożliwia definiowanie oraz egzekwowanie polityk bezpieczeństwa sieci zarówno z poziomu użytkownika, jak i każdego urządzenia łączącego się z siecią. Nowy FortiGate łączy w sobie funkcje zapory ogniowej, systemu wykrywania włamań (IPS), kontroli aplikacji i VPN z zaawansowaną analizą behawioralną. Ponadto, zapewnia wysoką przepustowość w każdym środowisku.

W tradycyjnych zaporach ogniowych do egzekwowania polityk bezpieczeństwa wykorzystywane są takie informacje, jak adres nadawcy i odbiorcy oraz numery portów. FortiOS 5.0 dodatkowo identyfikuje adres konkretnego użytkownika oraz tożsamość nadawcy. Użytkownik jest rozpoznawany dzięki różnym metodom uwierzytelniania, w tym na podstawie jednokrotnego logowania (Single Sign On). Komputery osobiste oraz urządzenia mobilne mogą być identyfikowane w oparciu o zainstalowaną aplikację – agenta lub bez jego udziału. Wyposażony w te informacje system FortiOS jest w stanie przyznawać różne poziomy dostępu do sieci, w zależności od zachowań użytkownika lub rodzaju urządzenia.

FortiGate-3600C może być zainstalowany zarówno jako zapora ogniowa lub firewall nowej generacji, zawierający, oprócz samej zapory ogniowej, system wykrywania włamań i kontroli aplikacji. W ramach rozwiązania można łatwo wykorzystać kolejne moduły takie, jak VPN oraz zaawansowane wykrywanie zagrożeń z zastosowaniem analizy behawioralnej czy też systemu monitorującego działania botnetów i cykl życia zagrożeń.

Dzięki zastosowaniu specjalizowanych procesorów FortiASIC, FortiGate-3600C zapewnia przepustowość rzędu 60 Gbps firewalla, 17 Gbps dla transmisji IPSec VPN oraz 14 Gbps dla IPS. System obsługuje 28 milionów jednoczesnych sesji na sekundę. Urządzenie jest skalowalne i elastyczne w instalacji. Platformę wyposażono w 12 portów 10 GbE, 16 portów GbE oraz 2 miedziane porty GbE.

FortiGate-3600C jest rozwiązaniem klasy NGFW, ale w wersji podstawowej może być zainstalowany jaka wysoce wydajna zapora ogniowa. W tej funkcji urządzenie sprawdzi się w sieciach korporacyjnych, centrach danych, kampusach uniwersyteckich, czy sieciach bezprzewodowych, zapewniając ekstremalnie niskie opóźnienia podczas analizy ruchu. Przedsiębiorstwa o rozproszonej strukturze oraz dostawcy usług zarządzania bezpieczeństwem mogą wdrożyć FortiGate-3600C jako zintegrowane urządzenie zabezpieczające UTM, które oferuje możliwość aktywacji innych usług bezpieczeństwa. Platforma jest w pełni zintegrowana z oprogramowaniem FortiManager i FortiAnalyzer służącym do raportowania i centralnego zarządzania systemem.

„Zaawansowane zagrożenia hybrydowe stają się obecnie normą. W takiej sytuacji konsolidacja wielu różnych funkcji zabezpieczających w jednym urządzeniu jest coraz ważniejsza. Integracja bezpieczeństwa w jednej platformie zapewni pełną widoczność całego ruchu w sieci,” – powiedział John Grady, menedżer ds. badań w IDC. – „Dziś firmy powinny wybierać platformy, które zapewnią niezbędną funkcjonalność zabezpieczeń oraz wysoką wydajność w rozsądnej cenie.”

Dostępność

FortiGate-3600C jest już dostępny.

Fortinet w sieci:

  • Fortinet Polska: www.fortinet.pl
  • Warsztaty FortiCamp: www.forticamp.pl
  • Blog: http://blog.fortinet.com/feed/
  • Twitter: www.twitter.com/fortinet
  • Facebook: www.facebook.com/fortinet
  • YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O Fortinet (www.fortinet.pl)

Fortinet (NASDAQ: FTNT) jest światowym liderem rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM). Rozwiązania Fortinet to zintegrowane systemy ochrony, które zabezpieczają przed wciąż nowymi zagrożeniami oraz upraszczają infrastrukturę bezpieczeństwa informatycznego. Wśród klientów Fortinet są duże przedsiębiorstwa (większość z prestiżowej listy 2012 Fortune Global 100), dostawcy usług oraz sektor administracji publicznej. Flagowy produkt firmy, platforma FortiGate wyposażona w procesory ASIC, oferuje wysoką wydajność oraz zintegrowane funkcje zabezpieczające aplikacje i sieci przed zagrożeniami. Oprócz systemów UTM w ofercie Fortinet znajduje się szeroka gama produktów wspomagająca bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstw, od punktów końcowych przez strukturę aktywną aż do rdzenia sieci, w tym bazy danych i aplikacje. Siedziba Fortinet mieści się w Sunnyvale w Kalifornii. Firma posiada sieć biur na całym świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu