home.pl strategicznym partnerem i lokatorem Technoparku Pomerania

technopark pomeraniahome.pl, lider usług hostingowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zostanie strategicznym partnerem i lokatorem Technoparku Pomerania i wesprze rozwój szczecińskich przedsiębiorców, inwestujących w innowacyjne technologie internetowe.

Na mocy zawartej umowy eksperci home.pl będą pełnić rolę mentorów i opiekunów biznesowych dla wybranych młodych firm mieszczących się w Technoparku. Ponad dwustu wysoko wykwalifikowanych ekspertów technologii internetowych i menedżerów zaangażuje się we wsparcie merytoryczne i biznesowe części projektów realizowanych na terenie Technoparku. Firma zapewni również szczecińskim start-up’om dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych oraz know-how z zakresu zarządzania i marketingu. home.pl zaangażuje się też we współorganizację wydarzeń branżowych o zasięgu międzynarodowym a adresowanych do lokatorów parku.

home.pl przeniesie swoją siedzibę do jednego z budynków Technoparku. Firma zdecydowała się na strategiczną inwestycję i zwiększanie zatrudnienia w Szczecinie. Powierzchnia biurowa została wynajęta na warunkach finansowych obowiązujących na szczecińskim rynku.

„Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy nowego miejsca na siedzibę firmy. Park technologiczny to najlepsze miejsce dla rozwoju firm sektora nowych technologii. Ten model funkcjonowania sprawdza się od lat w USA i Europie Zachodniej. Bardzo cieszymy się, że także Szczecin stwarza środowisko do współpracy firm. Chętnie zaangażujemy się w jego rozwój” – mówi Marcin Kuśmierz, Prezes Zarządu home.pl.

Dla zapewnienia stabilności finansowej parku niezbędny jest lokator strategiczny, obecny w nim na warunkach komercyjnych. Podjęcie się tej roli przez spółkę home.pl, której charakter działalności jest spójny ze specjalizacją Technoparku, wspierającego rozwój innowacyjnych firm z branży ICT, daje obustronne korzyści. „Współpraca z tak dużym partnerem przyczyni się do merytorycznego rozwoju parku oraz biznesowego wspierania działających w nim średnich i małych firm, przed którymi otworzą się możliwości realizacji nowych zleceń. home.pl natomiast będzie miał ułatwiony dostęp do specjalistów IT” – mówi Grzegorz Fiuk, Prezes Technoparku Pomerania

Technopark prowadzi aktualnie negocjacje z ponad 20 firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni biurowej w powstających obiektach parku technologicznego oraz korzystaniem z usług wspierania biznesowej działalności.

Trwają uzgodnienia dotyczące komercyjnego wykorzystania przez home.pl infrastruktury powstającego Centrum Danych Technoparku i jego zaangażowania we współpracę z firmami informatycznymi zrzeszonymi w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie.

„Infrastruktura Centrum Danych pozwoli nam na budowanie i testowanie nowych usług dla klientów w Szczecinie. Dzięki obecności w Technoparku chcemy pozyskiwać do realizacji ciekawe projekty, rozwijać współpracę biznesową z innymi firmami IT oraz zwiększać zatrudnienie” – mówi Marcin Kuśmierz.

Nowe obiekty Technoparku obejmą trzy budynki, na które składać się będą centrum danych świadczące usługi w technologii cloud computing oraz przestrzeń dla rozwoju kolejnych kilkudziesięciu innowacyjnych firm. Działalność Parku skupia się m.in. na wspieraniu rozwoju młodych firm z branży ICT, współpracy z uczelniami wyższymi w celu wdrażania wyników badań naukowych do gospodarki, wspierania współpracy pomiędzy lokalnym środowiskiem naukowym i biznesowym, organizacji wydarzeń branżowych, realizacji projektów edukacyjnych i szkoleniowych oraz doradztwie w zakresie wszystkich aspektów prowadzenia działalności gospodarczej w branży ICT. Prowadzone działania doradczo-szkoleniowe park finansuje w dużej mierze ze środków UE – w latach 2006-2012 pozyskał środki zewnętrzne w wysokości blisko 14 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu