Przejdź do treści

On Networks: nowa marka sprzętu sieciowego na polskim rynku

Wydajność, estetyka i przystępna cena – to główne atuty urządzeń sieciowych On Networks, które dostępne będą w Polsce od 28 stycznia br. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafią dwa modele routerów WiFi: N150R i N300R oraz karta sieciowa N300MA. Produkty te powstały z myślą o konsumentach potrzebujących wygodnych rozwiązań dla domowej sieci, a jednocześnie szukających sprzętu w rozsądnej cenie oraz w rzetelnym standardzie wykonania.

Już pod koniec stycznia tego roku na krajowym rynku pojawią się pierwsze produkty marki On Networks, która oferować będzie sprzęt sieciowy w przystępnym dla wszystkich użytkowników Internetu przedziale cenowym. Nowa linia urządzeń skierowana jest do konsumenta indywidualnego, który poszukuje sprawdzonych i wydajnych rozwiązań, o miłym dla oka wzornictwie.

W 2013 roku na polski rynek zostaną wprowadzone m.in. routery, również modele z wbudowanymi modemami, oraz karty sieciowe USB o wydajności 150 i 300 Mbps. Ofertę produktową uzupełnią w przyszłości przełączniki oraz adaptery PowerLine, wykorzystujące przewody elektryczne do tworzenia sieci internetowej.

Pierwsze dostępne w ofercie On Networks urządzenia to dwa routery WiFi oraz karta sieciowa N300MA. Model N150R to idealne rozwiązanie do mieszkania czy akademika: transfer z wydajnością do 150 Mbps i trzy porty LAN pozwolą na wygodne dzielenie się plikami czy dostęp do Internetu. Z kolei, model N300R sprawdzi się doskonale w domu lub małym biurze: pozwala na transfer z prędkością do 300 Mbps. Przy zwiększonym zasięgu sieci bezprzewodowej i czterech portach LAN będzie odpowiedni do bardziej intensywnego użytkowania. Obydwa urządzenia zapewniają szybkie i sprawne przesyłanie multimediów, granie w sieci czy pobieranie plików. Łatwy proces instalacji routerów, odbywający się za pomocą przeglądarki, umożliwia sprawne udostępnienia łącza szerokopasmowego urządzeniom bezprzewodowym.

Trzeci wprowadzany produkt, karta sieciowa USB N300MA, zwiększy obsługiwaną przez laptopa prędkość przesyłania danych w sieci bezprzewodowej, a także umożliwi łatwe i szybkie połączenie z punktami dostępowymi WiFi w domu lub poza nim. Jej niewielkie rozmiary zapewniają wygodę korzystania w przypadku urządzeń przenośnych.

Urządzenia wyróżnia estetyczne wzornictwo, co jest rzadko spotykane w produktach w tym pułapie cenowym. Cała seria posiada wykonaną z dobrej jakości materiałów białą obudowę, proste kształty oraz oszczędne w formie napisy. Troska o estetykę jest znakiem firmowym marki On Networks. Cena rynkowa pierwszych wprowadzanych do sprzedaży urządzeń – routerów N150R i N300R, wyniesienie odpowiednio 59 i 99 złotych brutto, natomiast karta N300MA będzie kosztować 64 zł brutto. Produkty On Networks dostępne będą w dobrych sklepach komputerowych.