Przejdź do treści

123people – od wyszukiwarki osób do narzędzia do zarządzania reputacją online

123people, usługa znana na świecie jako wyszukiwarka osób, wprowadza na rynek dwa, nowe, niezależne produkty. Webcleaner i Social Network Monitor mają za zadanie wspierać użytkowników w zarządzaniu i ochronie ich reputacji w sieci. 123people odpowiada tym samym na rosnące zapotrzebowanie Internautów w tym zakresie. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 73% użytkowników wyraziło zapotrzebowanie na usługę, która pomoże im w świadomym budowaniu swojej obecności w sieci.

Reputacja online jako trend

Na przestrzeni ostatnich lat powstała w Austrii wyszukiwarka osób, 123people, co raz bardziej ewoluowała w kierunku narzędzia do zarządzania danymi osobowymi w Internecie. – Mimo, iż wiele osób nadal jest zaskoczonych tym, co mogą znaleźć na swój temat w sieci, wyszukiwanie informacji związanych z imieniem i nazwiskiem to tylko pierwszy krok w dbaniu o ochronę swojej reputacji online – tłumaczy Alexandra Senoner, Dyrektor Komunikacji i Public Affairs 123people.  – Ponad 77% polskich użytkowników Internetu robi to regularnie – dodaje. Usuwanie osobistych informacji z sieci, które można znaleźć na 123people, jest przeprowadzane przez międzynarodowy zespół osób zajmujących się obsługą klienta i jest bezpłatne.

Webcleaner – bezpiecznie usuwaj zdjęcia i osobiste informacje z sieci

123people poszło w swojej ofercie o krok dalej. Za pomocą Webcleaner użytkownicy mogą usunąć niechciane treści z sieci, nawet z zagranicznych, obcojęzycznych źródeł.  Zapotrzebowanie na taką usługę również pokazały międzynarodowe badania przeprowadzone przez yelster digital (firma będąca właścicielem 123people): 42% badanych stwierdziło, że próbowało usunąć osobiste informacje z sieci. Niestety mniej więcej jedna trzecia z nich nie odniosła sukcesu. Profesjonalna usługa, jak Webcleaner, może pomóc użytkownikom w poradzeniu sobie z tym problemem. Skorzystanie z Webcleaner jest odpłatne, jednak jeżeli zamówienie z jakiegoś powodu nie może być zrealizowane, klient otrzymuje zwrot pieniędzy.

Social Network Monitor – ciągła ochrona Twojego profilu na Facebooku

W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie osób, które nie dzielą się doświadczeniami, zdjęciami lub informacjami osobistymi w  sieci, nawet jeśli nie mają profilu na Facebooku. Co więcej, dla normalnego użytkownika, ustawienia bezpieczeństwa na Facebooku są dość skomplikowane. Tu z pomocą przychodzi Social Network Monitor. Wykrywa luki w ustawieniach prywatności i alarmuje użytkowników, jeżeli w ich osi czasu pojawiają się treści, które mogą być niebezpieczne dla ich reputacji online. – Nowe usługi 123people zostały zaprojektowane dla wszystkich użytkowników. Chcieliśmy udostępnić funkcje zarezerwowane zazwyczaj dla firm i profesjonalistów, wszystkim użytkownikom mediów społecznościowych – tłumaczy Gilles Clouët des Pesruches, CEO yelster digital. – Bez względu na to, czy korzystasz z sieci non stop czy okazjonalnie, czy też chciałbyś monitorować i reagować na to, co robią w sieci Twoje dzieci, Social Network Monitor powstał z myślą o tych, którzy chcą chronić swój profil na Facebooku efektywnie – dodaje.  Z okazji wprowadzenia produktu na rynek, można przetestować Social Network Monitor przez kolejne 30 dni bezpłatnie.

* Badanie „Co Internet wie o Tobie”, Lipiec 2012 r., yelster digital gmbh.  Badanie zostało przeprowadzone w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Polsce, Holandii i USA. N=15’900

O 123people

123people123people (www.123people.com) to największa wyszukiwarka osób na świecie, z której miesięcznie korzysta 50 milionów użytkowników. Serwis gromadzi i segreguje informacje, jakie można znaleźć o osobach w publicznie dostępnych źródłach, jak serwisy społecznościowe, artykuły prasowe, blogi, mikroblogi, dokumenty, pliki video, zdjęcia, książki telefoniczne online. Wyszukiwarka została uruchomiona w 2008 roku przez grupę i5invest, a w marcu 2010 roku przejęła ją francuska grupa PagesJaunes. Serwis 123people istnieje obecnie w 12 krajach: USA (www.123people.com), Kanada (www.123people.ca), Wielka Brytania (www.123people.co.uk), Austria (www.123people.at), Niemcy (www.123people.de), Szwajcaria (www.123people.ch), Włochy (www.123people.it), Hiszpania (www.123people.es), Holandia (www.123people.nl), Francja (www.123people.fr), Szwecja (www.123people.se) i Polska (www.123people.pl). 123people jest dostępne w formie aplikacji na iPhone i Android. Więcej o prywatności online i zarządzaniu cyfrowym śladem na  www.123people.com/page/reputation . Więcej informacji i zdjęć na www.123people.com/blog/press

Twitter: www.twitter.com/123peoplePL  i www.twitter.com/123people

O yelster digital gmbh

Yelster digital gmbh, poprzednio 123people Internetservices GmbH, jest austriacką firmą, założoną w 2007 roku. Rejestr firm 123pages (www.123pages.fr) oraz wiodąca na świecie wyszukiwarka 123people (www.123people.com) to główne produkty yelster digital gmbh. Od marca 2010 firma jest częścią francuskiego koncernu PagesJaunes Group.