Przejdź do treści

Wyższe Szkoły Bankowe z dedykowaną instalacją Google Analytics

Wyższe Szkoły Bankowe wdrożyły nową, zoptymalizowaną wersję swoich serwisów internetowych. Zmiana ta ma zapewnić większą użyteczność serwisów tak obecnym studentom uczelni, jak i kandydatom w trakcie rekrutacji. Jedną z części wdrożenia było przygotowanie i wdrożenie dedykowanej instalacji Google Analytics. Ma ona zapewnić kompleksowy pomiar efektywności na skomplikowanej strukturze kilkunastu domen i subdomen, którymi dysponują uczelnie. Zlecenie zostało zrealizowane przez Conversion, którego zespół odpowiadał za analogiczny projekt dla poprzedniej wersji serwisów.

Google Analytics to podstawowe narzędzie do pomiaru efektywności szeroko zakrojonych kampanii rekrutacyjnych, które prowadzimy każdego roku – mówi Roman Kordus, Menedżer ds. E-marketingu w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia, założyciela Wyższych Szkół Bankowych. W poprzedniej wersji serwisów, mieliśmy pewność, że możliwości Google Analytics są w pełni wykorzystane i analizujemy poprawne dane. Taką samą pewność chcemy mieć także w nowych serwisach. Właśnie dlatego ponownie zdecydowaliśmy się na pomoc Conversion.

Dzięki zaawansowanej instalacji i konfiguracji Google Analytics, Wyższe Szkoły Bankowe uzyskają pełną wiedzę o przepływie użytkowników pomiędzy poszczególnymi domenami i subdomenami serwisu. Zagwarantuje im to możliwość poprawnej analizy prowadzonych działań marketingowych.

Śledzenie pomiędzy domenami i subdomenami to problem z którym dość często spotykamy się w większych firmach. Poprawne rozwiązanie tego wyzwania nigdy nie jest proste, bo istnieje na to co najmniej kilka sposobów – mówi Michał Długosz, odpowiedzialny za projekt po stronie Conversion – Jestem przekonany, że konfiguracja Google Analytics w obrębie nowych serwisów Wyższych Szkół Bankowych gwarantuje firmie pełny obraz prowadzonych w internecie działań marketingowych.

Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Wyższych Szkół Bankowych – grupy niepublicznych uczelni biznesu, mających dobrą renomę i co roku zajmujących wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach. Głównym zadaniem TEB Akademii jest zarządzanie, promocja oraz szeroko rozumiany dynamiczny rozwój Uczelni wchodzących w skład Grupy. Obecnie Wyższe Szkoły Bankowe znajdują się w 14 miastach Polski:  Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Grudziądzu, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Słupsku, Szczecinie, Toruniu, Włocławku i Wrocławiu. Więcej informacji: http://www.wsb.pl/ i http://www.teb-akademia.pl

Conversion to pierwsza w Polsce firma specjalizująca się w optymalizacji konwersji i analityce internetowej. Konsultanci pracujący dla Conversion to certyfikowani przez Google analitycy (Google Qualified Individuals) oraz członkowie Stowarzyszenia Analityki Internetowej (Digital Analytics Association), których wiedza i doświadczenie zbudowane zostały podczas projektów biznesowych dla międzynarodowych korporacji i polskich spółek akcyjnych. Więcej informacji: http://www.conversion.pl/