Zmiany w podatkach dla przedsiębiorców

Rok 2013 przyniósł wiele zmian w systemie podatkowym, tj. wprowadzenie VAT-u kasowego, zmiany dla osób niespłacających terminowo zobowiązania, ulga za złe długi itp. Czy są one korzystne dla przedsiębiorców?

Czym jest VAT kasowy i czy rzeczywiście rozwiązuje problemy niezapłaconych faktur? Jakie sankcje czekają na przedsiębiorców niepłacących zobowiązań? To tylko niektóre pytania i wątpliwości jakie wyjaśni kolejna edycja bezpłatnych szkoleń w ramach społecznej akcji „Nie łykaj jak pelikan” organizowanej przez Hossa Finance dla przedsiębiorców.

– Jak wynika z krótkiej sondy przeprowadzonej wśród klientów z sektora MSP wielu z nich nie do końca orientuje się w zmianach, które nastąpiły w tym roku oraz nie wie o kolejnych, planowanych przez Ministerstwo Finansów. Postanowiliśmy zatem uaktualnić program naszego szkolenia i rozszerzyć go właśnie o ten temat – przyznaje Michał Hamera z firmy Hossa Finance współorganizującej szkolenia.

Blok tematyczny związany z rachunkowością i podatkami będzie prowadzony przez dra nauk ekonomicznych Przemysława Pietrzaka. – Zależy nam, aby takie informacje były przedstawiane przez profesjonalistę z wieloletnim doświadczeniem. Dr Pietrzak jest pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz prowadzi doradztwo księgowe i podatkowe. Uczestnicy będą mogli więc liczyć na połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. W ramach zajęć będzie również możliwość indywidualnego doradztwa dla każdego ze słuchaczy – dodaje Hamera.

Najbliższe dwudniowe szkolenia odbędą się w Międzyzdrojach w dniach 15-16 lutego, 22-23 lutego 2013 r. Koszt uczestnictwa, nocleg oraz transport są bezpłatne.  Możliwy jest udział dwóch uczestników z jednej firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu