NVIDIA dla entuzjastów – mały komputer na wielkie granie

NVIDIA poinformowała, że we współpracy z firmami Action, Komputronik, NTT System oraz PC Factory przygotowała limitowane zestawy komputerowe dla graczy, wyposażone w karty graficzne GeForce GTX i zamknięte w specjalnej wersji obudowy BitFenix Prodigy, wykonanej w formacie Mini-ITX.

Komputery zostały przygotowane w różnorodnych konfiguracjach, dobranych specjalnie pod kątem wymagań stawianych przez najnowsze gry komputerowe. Ich fundamentem są karty graficzne NVIDIA GeForce GTX, gwarantujące rewelacyjną wydajność połączoną z energooszczędną konstrukcją. Każdy podzespół został dobrany tak, aby zapewnić unikalne wrażenia w grach i nie tylko. Wyjątkowy wygląd i kompaktowy charakter całej konstrukcji podkreśla wielokrotnie nagradzana obudowa BitFenix Prodigy formatu Mini-ITX, w specjalnej edycji z logotypami GeForce GTX.

„Zdecydowaliśmy się na przygotowanie limitowanej serii komputerów z zastosowaniem specjalnej obudowy, ze względu na dużą popularność jakimi cieszą się takie konstrukcje. To gratka dla fanów marki NVIDIA oraz entuzjastów najwyższej jakości grafiki w grach. Pokazujemy, że konstrukcje oparte na najwydajniejszych układach graficznych nie muszą wcale wiązać się z masywnymi i topornymi obudowami. Już sam odzew na zapowiedź projektu utwierdził nas w przekonaniu, że jest to strzał w dziesiątkę”, powiedział Paweł Kowalski, pełnomocnik zarządu firmy Action ds. produktów Actina.

„Komputery zbudowane są na bazie najwyższej klasy komponentów, co zapewnia doskonałą wydajność w grach i multimediach. Nowością w sprzęcie tej klasy jest zamknięcie całości w kompaktowej obudowie, charakteryzującej się znakomitym wyglądem. Jestem bardzo zadowolony z efektów, powstałych w wyniku wspólnej pracy nad tym projektem firm Komputronik i NVIDIA, światowego lidera rozwiązań dla graczy. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować nowatorskie podejście i ciekawe rozwiązanie w kwestii komputera dla współczesnego  gracza”, powiedział Bartosz Schubert, Product Manager w firmie Komputronik.

„Wymagający użytkownicy desktopów, poza wydajnością i niezawodnością, oczekują również funkcjonalnego i nietuzinkowego wyglądu. Obudowa Prodigy sygnowana logo NVIDIA GeForce GTX spełnia te wymogi, dlatego postanowiliśmy przygotować z jej wykorzystaniem limitowaną serię komputerów NTT Game. Moim zdaniem charakterystyczne oznakowanie tych komputerów świetnie podkreśla ich zastosowanie dla segmentu graczy i entuzjastów nowych technologii”, powiedział Łukasz Jakubowski, Menadżer Produktu Desktop w NTT System.

Wybrane konfiguracje opisane są w witrynie http://www.nvidia.pl/object/nvidia-systems-for-enthusiasts-pl.html i dostępne poprzez partnerów handlowych firm Action, Komputronik, NTT System i PC Factory.

O firmie NVIDIA

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu