Przejdź do treści

Studenci po sesji nie wracają na ferie do domu

Studenci po zdanej sesji egzaminacyjnej chcą w ciekawy i zazwyczaj aktywny sposób rozpocząć ferie zimowe. Egzaminy często okazują się stresującym okresem  szczególnie dla studentów pierwszego roku. Dlatego kiedy rozpoczyna się przerwa międzysemestralna czas schować książki, skrypty i pomoce naukowe w kąt i zastanowić się jak najlepiej wykorzystać wolny czas, a sposobów jest naprawdę wiele…

Podróż za jeden uśmiech

Jak pokazują badania przeprowadzone przez portal Flatigo.com ponad 60% studentów planujących wyjazd na ferie zimowe zdecydowanie wybiera region górski. Nie musi to być drogi wyjazd ponieważ studenci są kreatywni i mają dużą wyobraźnię dzięki czemu potrafią obniżyć koszty wyjazdu. Oszczędności szukają np. w sposobie dotarcia do celu, często rezygnując z kupna biletu na pociąg czy autobus. Podróż autostopem pozwala nie tylko zachować gotówkę w portfelu, ale umożliwia poznanie ciekawych ludzi.

Studenci nie śpią w hotelu

Przeciętnego studenta nie stać na drogi nocleg w hotelu dlatego szuka tańszej alternatywy w postaci wynajęcia prywatnego miejsca noclegowego. Koszty są wówczas nawet trzy razy niższe. Jednak żaden student nie chce trafić na wynajmującego, który anuluje rezerwacje w dniu przyjazdu, bądź weźmie zaliczę, a nie udostępni obiektu, dlatego warto w tym celu korzystać z portali, które oferują ubezpieczenie dla rezerwującego chroniące przed tego typu sytuacjami, jednym z takich portali jest serwis Flatigo.com gdzie można udostępnić swoje miejsce noclegowe, lub zarezerwować prywatne lokum. Studenci wybierając się na długo wyczekiwane ferie mogą w tym czasie wynająć swój pokój, kawalerkę czy mieszkanie i zarobić tym samym na swój wypoczynek.

Obiad za jedną trzecią ceny

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie gotówki jest korzystanie z portali zniżkowych, które oferują nawet 70% zniżki na różne towary i usługi. Jest to świetna okazja, aby zjeść na mieście dobry obiad w promocyjnej cenie. Studenci mogą wyjść na miasto ze znajomymi i nie tracić przy tym fortuny. Nie tylko restauracje wystawiają swoje oferty na portalach zniżkowych, można tam także kupić bilet w promocyjnej cenie do kina, teatru, a nawet kupon na usługi fryzjerskie czy kosmetyczne. Tym sposobem studenci planując wyjazd w dowolne miejsce w tym samym czasie zarabiają pieniądze na wynajmie swojego lokum, a przy okazji zadbają o swój wygląd za połowę ceny i skonsumują pyszny obiad ze znajomymi na mieście w niższej cenie.

Studentowi nie pod górkę, ale w góry!

Góry to jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsc w zimowym okresie. Chętnie też wybierają je studenci, którzy szukają aktywnego wypoczynku po męczącej sesji egzaminacyjnej. Ośnieżone stoki narciarskie, kręte górskie szlaki i grzane wino w góralskiej chacie skuszą nawet największych domatorów. Podróżowanie przestało być rozrywką tylko dla bogaczy wystarczy, że jest się kreatywnym i pełnym pomysłów, a puste kieszenie nie stanowią już problemu.