Przejdź do treści

IMMOFINANZ Group wybiera CBRE na współwyłącznego agenta biurowca Nimbus Office w Warszawie

IMMOFINANZ Group, jedna z wiodących firm nieruchomościowych w Europie, wybrała CBRE na współwyłącznego agenta zajmującego się wynajmem i marketingiem budynku NIMBUS OFFICE.

NIMBUS OFFICE to wyróżniający się budynek biurowy klasy A, usytuowany w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 98, w bliskim sąsiedztwie Placu Zawiszy. Jego koncepcja architektoniczna opiera się na nowoczesnym, eleganckim i przestrzennym planie. Budynek oferuje ponad 19.000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Obszerne, pełne światła przestrzenie, w połączeniu z zielonymi tarasami i balkonami, tworzą przyjazne środowisko pracy.

NIMBUS OFFICE to odpowiedzialny projekt inwestycyjny, realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. To idealny wybór dla firm poszukujących atrakcyjnego i zaawansowanego technologicznie biurowca.

Budynek został zaprojektowany przez uznanych architektów z Bose International. Prace konstrukcyjne zostały już rozpoczęte, a oddanie biurowca do użytku planowane jest na drugi kwartał  2014 roku.

Nieruchomość zlokalizowana jest w renomowanej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej na warszawskiej Ochocie, w niedalekiej odległości od Centrum miasta. Przyszli najemcy będą mogli czerpać korzyści z  łatwego dostępu do centralnego i zachodniego dworca kolejowego, jak również  środków transportu publicznego.

NIMBUS OFFICE jest objęty postępowaniem certyfikacyjnym LEED. Mając na uwadze bezpieczeństwo najemców, budynek będzie wyposażony w najnowocześniejsze systemy. Ten przyjazny środowisku biurowiec zapewni najemcom szereg udogodnień, takich jak otwierane okna, elewację chroniącą przed hałasem, obszerne przeszklenia zapewniające dostęp światła dziennego. Przy jego budowie zostaną wykorzystane najwyższej jakości produkty ekologiczne oraz systemy energooszczędne. Przyszli najemcy, zarówno z małej jak i średniej wielkości firm, będą mogli korzystać ze stojaków na rowery, pryszniców oraz zamykanych szafek, jak również dodatkowych atrakcji typu kawiarnia, restauracja, bank.

W zachodniej części budynku powierzchnie na wynajem obejmują 13, a w części wschodniej 14 pięter. Wysokość pomieszczeń na każdym piętrze wynosi około 3,10 m i może być dostosowywana do indywidualnych wymagań klientów. Trzypoziomowy podziemny garaż zapewnia 200 miejsc parkingowych.

“Jesteśmy zadowoleni, że IMMOFINANZ powierzyło firmie CBRE kolejny budynek do komercjalizacji. Nimbus Office to jeden z najwyższej jakości projektów biurowych. Dzięki możliwościom elastycznych aranżacji pięter, będziemy mogli pozyskać wielu zróżnicowanych najemców, którzy korzystać mogą z wszelkich udogodnień, jakie oferuje budynek klasy A, w tym zielonych tarasów i balkonów, a także nieformalnej przestrzeni do spotkań” – powiedział Łukasz Kałędkiewicz, Dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.

IMMOFINANZ Group to jedna z wiodących w Europie firm zajmujących się nieruchomościami, notowana w czołówce indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od powstania w 1990 roku IMMOFINANZ Group zbudowała wysokiej jakości portfel projektówm obejmujący obecnie ponad 1.820 nieruchomości inwestycyjnych o wartości bilansowej około 10,36 miliardów Euro. Podstawowym przedmiotem działalności IMMOFINANZ Group jest nabywanie i zarządzanie nieruchomościami inwestycyjnymi, realizacja projektów rozwojowych oraz sprzedaż obiektów. IMMOFINANZ Group koncentruje swoją działalność na segmencie handlowym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowych w ośmiu krajach Europy: w Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.

cbreCBRE to największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2011), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 34 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.com.