Przejdź do treści

HUAWEI na CES 2013 – nowe produkty i technologie

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na targach Consumer Electronics Show 2013 najnowsze modele smartfonów HUAWEI Ascend Mate, HUAWEI Ascend D2 i HUAWEI Ascend W1, a także multimedialne centrum domowe MediaQ oraz szereg urządzeń obsługujących standard LTE Cat4.

W ramach oferty urządzeń domowych, HUAWEI zademonstrował HUAWEI MediaQ, centrum multimedialne łączące i udostępniające multimedia na kilku ekranach, również na smartfonach i tabletach. Dzięki funkcjom przeszukiwania głosowego i rozmów wideo w jakości HD, Huawei MediaQ jest idealnym narzędziem zapewniającym łączność całej rodzinie.

Grupa produktów LTE Cat4

W czasie targów HUAWEI zaprezentował również całą serię produktów obsługujących standard przesyłu danych LTE Cat4. Znalazły się wśród nich m.in. odbiornik LTE Cat4, odbiornik Wi-Fi, mobilny hotspot, urządzenia CPE. Uczestnicy Consumer Electronic Show 2013 mogli ponadto zobaczyć szereg produktów do stacjonarnej i mobilnej obsługi sieci, takich jak mobilny hotspot E5151 z podwójnym przyłączem 3G i Ethernet, najmniejszy na świecie modem USB UltraStick E3331, pierwszy na świecie moduł 3G z M.2 korzystający z technologii Intel Ultrabook MU736 oraz najsmuklejszy na świecie modem 3G B2B (TFF) – MU733. HUAWEI przedstawił również rozwiązania M2M, m.in. bezprzewodowe moduły komunikacyjne B2B, LGA i LCC, rozwiązania telematyczne takie, jak moduł 3G MU609T, 3G Wi-Fi box DA680 oraz profesjonalny 3G OBD box DA3100, służące do ubezpieczania aut.

„Nowości smartfonowe” od HUAWEI

Wśród produktów HUAWEI przedstawionych podczas CES 2013 znalazły się smartfony – HUAWEI Ascend Mate, który posiada jeden z największych na świecie ekranów (6.1 cala) w stosunku do swojej obudowy. Ekran dotykowy stanowi aż 73% jego powierzchni. HUAWEI Ascend D2 posiada 5-calowy ekran LCD IPS Super Retina z rozdzielczością 1920 x 1080 i 443 PPI. Smartfon wyposażony jest w tylną kamerę 13MP BSI z funkcją auto-fokus oraz wyższym współczynnikiem czułości ISO niż inne smartfony tej klasy. Na stoisku firmy podczas Consumer Electronic Show 2013 w Las Vegas obejrzeć można było również pierwszy smartfon HUAWEI z systemem Windows Phone 8 – HUAWEI Ascend W1. Model ten został wyposażony w baterię 1950 mAh oferującą najdłuższy czas pracy w trybie czuwania w swojej klasie.

HUAWEI przedstawił jednocześnie serię autorskich innowacji odpowiadających na potrzeby technologiczne wielu użytkowników na całym świecie:

  • Quick Power Control (QPC) i Automated Discontinuous Reception (ADRX) – technologie, które zmniejszają stopień zużycia energii w trybie czuwania o ponad 20%, uwzględniając zapotrzebowanie na zasilanie transferu danych i dostosowując jego poziom do stanu sieci,
  • technologię szybkiego ładowania baterii – która przyspiesza ten proces nawet o 30% w porównaniu z innymi smartfonami,
  • funkcję „błyskawicznego udostępniania” – którapozwala na przesyłanie obrazów, filmów i innych plików dwa lub nawet trzy razy szybciej niż w innych smartfonach pracujących w środowisku Wi-Fi,
  • technologię inteligentnej regulacji jasności – opracowaną, by zoptymalizować widoczność bez względu na oświetlenie, oblicza najbliższy punkt zmiany jasności w środowisku i utrzymuje kontrolę nad stopniowaniem poziomu jasności,
  • funkcję super głośnomówiącą – zapewniającą większe możliwości audio, pozwalającą użytkownikom usłyszeć rozmowę w promieniu 1,5 m, co zmienia smartfon w urządzenie do zbiorowej konwersacji,
  • funkcję nagrywania w stereo – zwiększającą możliwości nagrywania dźwięku oraz umożliwiającą zapis o wysokiej jakości, co pozwoli jednocześnie podnieść jakość nagrywanych filmów wideo.

Wszystkie te technologie zostały wykorzystane w modelu Ascend D2, który w styczniu trafi do sprzedaży w Chinach.

O Huawei Device

huaweiHUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi  spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 140 krajach, zatrudniającą ponad 140 tysięcy pracowników, z czego aż 44% pracuje w 20 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma dba o rozwój nowych technologii – 10% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2006 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.