Przejdź do treści

Lenovo przedstawia ThinkPad Helix o konstrukcji „Rip and Flip” i pierwszy działający w różnych trybach Mini-Ultrabook Yoga 11S

W trakcie trwających targów CES 2013 firma Lenovo zapowiedziała dziś poszerzenie oferty rozkładanych notebooków-tabletów o dwa nowe modele: ThinkPad Helix — wysokiej klasy rozkładany notebook biznesowy o przyszłościowej konstrukcji „rip and flip” (oderwij i obróć), a także wydajniejszy IdeaPad Yoga 11S — pierwszy działający w wielu trybach mini-Ultrabook™ z mocnym procesorem Intel i systemem Windows 8.

„W naszej ofercie rozkładanych notebooków znajdą coś dla siebie wszyscy użytkownicy, zarówno z segmentu konsumenckiego jak i biznesowego” — powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. „Biznesowy ThinkPad Helix to dwa urządzenia o jednej niezwykłej konstrukcji. Jest to wydajny, płaski i lekki Ultrabook z odłączanym tabletem z systemem Windows 8. Zwiększyliśmy także moc obliczeniową i funkcjonalność nowego mini-Ultrabooka dla konsumentów IdeaPad Yoga 11S, który poradzi sobie z każdym zadaniem w warunkach pracy poza domem”.

ThinkPad Helix z odłączanym i obracanym ekranem

Sprzęt łączy w sobie możliwości notebooka, tabletu i innych urządzeń.Helix — wysokiej klasy rozkładany notebook marki ThinkPad — wyznacza nowy kierunek rozwoju mobilnych komputerów, wprowadzając przełomową konstrukcję „rip and flip” (oderwij i obróć). Zapewnia ona użytkownikom pełną swobodę mobilnej pracy na cztery sposoby.

ThinkPad Helix jest przede wszystkim wysokowydajnym Ultrabookiem. Od jego podstawy można odłączyć ekran o przekątnej 11,6 cala, który stanowi najcieńszy, w pełni funkcjonalny tablet z procesorem Intel® Core™ z technologią vPro. Na mobilność tego tabletu wpływa korzystnie także jego waga — zaledwie 835 g, dzięki czemu jest on także najlżejszy w swojej klasie. Od pozostałych notebooków rozkładanych różni się innowacyjną konstrukcją „rip and flip”, która umożliwia obrócenie tabletu o 180° i ponowne połączenie go z bazą. Układ ten, zwany trybem podstawki, przydaje się do oglądania filmów lub wyświetlania prezentacji biznesowych. Ekran można następnie opuścić — wraz z połączoną bazą działa on wtedy jako tablet z pełną gamą gniazd i opcji łączności.

ThinkPad Helix wyróżnia się nie tylko przełomową konstrukcją, ale i funkcjami ułatwiającymi pracę, które podnoszą poprzeczkę dla urządzeń tego typu. Jako najwyższej klasy Ultrabook™ ThinkPad Helix działa do 10 godzin po jednym naładowaniu, umożliwiając całodzienną pracę i rozrywkę. Nawigację i interakcję ułatwia precyzyjne pióro cyfrowe, pełnowymiarowa klawiatura oraz nowy, pięcioprzyciskowy clickpad o powierzchni większej o 20% w porównaniu z tradycyjnymi clickpadami w ThinkPadach. Helix ma najjaśniejszy ekran z całej oferty komputerów ThinkPad. Wyświetlacz IPS o wysokiej rozdzielczości 1080p i przekątnej 11,6 cala umożliwia optymalną prezentację wyraźnych obrazów o żywych kolorach w niemal każdym otoczeniu.

ThinkPad Helix może nawiązać łączność niemal wszędzie przy użyciu opcjonalnego modułu szybkiej komunikacji bezprzewodowej LTE. Jako jeden z pierwszych komputerów przenośnych zawiera także technologię Near Field Communication (NFC), która umożliwia wymianę danych między urządzeniami powiązanymi przez zwykłe dotknięcie. Helix oferuje charakterystyczne dla marki ThinkPad i wymagane przez firmy zalety, takie jak niezawodność, większe bezpieczeństwo i łatwość zarządzania. Umożliwia to między innymi technologia Intel® vPro. Helix wyznacza nowe trendy w dziedzinie mobilnej pracy z komputerem. Oferuje on innowacyjne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, a także eliminuje potrzebę noszenia notebooka i tabletu.

IdeaPad Yoga 11S — Ultrabook niewielki, ale wydajny

Zwolennicy przełomowych, rozkładanych notebooków Lenovo Idea Pad Yoga z zawiasami umożliwiającymi obrót o 360° mają do wyboru kolejny model. Nowy Yoga 11S działa z najnowszymi, niskonapięciowymi procesorami Intel do poziomu Intel® Core™ i5 trzeciej generacji oraz z systemem Windows 8. Dzięki temu w niewielkiej obudowie o grubości zaledwie 0,68 cm mieści się komputer umożliwiający wielozadaniowość i obsługę aplikacji pakietu Office. Podobnie jak jego poprzednik Yoga 11S może działać jako notebook lub — po obróceniu ekranu — jako tablet o wymiarach umożliwiających wygodną pracę. Model Yoga 11S można także ustawić w trybie podstawki lub namiotu — pozwala to zaoszczędzić miejsce i komfortowo oglądać filmy dzięki wbudowanemu układowi płynnie odtwarzanej grafiki HD firmy Intel oraz technologii dźwięku Dolby Home Theatre.

IdeaPad Yoga 11S zawiera wyświetlacz IPS HD+ o przekątnej 11,6 cala z funkcją 10-punktowej obsługi dotykowej. Oferuje także funkcje dostępne poprzednio wyłącznie w modelu Yoga 13: Motion Control umożliwia przeglądanie zdjęć, wideo i innych dokumentów gestami dłoni przed kamerą internetową, a dzięki funkcji Lenovo Transition można automatycznie otwierać takie aplikacje jak PowerPoint na pełnym ekranie, gdy Yoga jest w trybie namiotu, podstawki lub tabletu.

Podobnie jak IdeaPad Yoga 13 model IdeaPad Yoga 11S jest pokryty atrakcyjnym, gumowanym, przyjemnym w dotyku lakierem i będzie dostępny w kolorze szarosrebrnym oraz klementynkowym.

Lenovo oferuje użytkownikom komputerów rozkładanych pełny pakiet usług, w tym rozszerzenie gwarancji z naprawą w domu lub w firmie właściciela, a także ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami. Objęte nią wybrane produkty są zabezpieczone przed skutkami przypadkowych upuszczeń lub rozlań. Użytkownicy korzystający z pomocy technicznej Lenovo Premium Support mogą zwrócić się w razie potrzeby o pomoc zdalną lub telefoniczną do specjalistów. Użytkownicy modelu ThinkPad Helix mogą także korzystać z pełnego zestawu usług Lenovo Services for Small Business. Do wyboru są różne rozszerzenia gwarancji, Ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami, usługa Keep Your Drive (zachowanie dysku twardego w razie awarii) oraz inne usługi ochronne zapewniające korzyści współczesnym małym firmom.

Ceny i dostępność

Komputery rozkładane ThinkPad Helix i IdeaPad Yoga 11S będą dostępne odpowiednio od drugiej połowy lutego i od czerwca w sklepach detalicznych, u partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli będą zaczynać się odpowiednio od około 1499 USD i 799 USD.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.

O firmie Lenovo

lenovoFirma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego, o obrotach wynoszących 30 miliardów USD i drugim pod względem wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.