Przejdź do treści

TraceCoin – czyli pełna kontrola prywatnych rozliczeń

TraceCoin to narzędzie, które usprawnia kontrolowanie finansów oraz przepływ gotówki pomiędzy prywatnymi osobami. Ten prosty w obsłudze wirtualny rachunek, zbudowany w oparciu o koncepcję serwisu społecznościowego, stanowi antidotum na codzienne rozterki związane z wydatkami i rozliczeniami osobistymi.

TraceCoin jest dostępny jako serwis internetowy oraz darmowa aplikacja mobilna. To swoisty arkusz kalkulacyjny i wirtualne centrum rozliczeń równocześnie. Za jego pomocą użytkownik bezpłatnie i bez ograniczeń lokalizacyjnych może prowadzić swój osobisty rachunek, rozliczać wspólne koszty ze znajomymi czy sprawnie koordynować przepływ gotówki.

Pomysł zrodził się z prostej obserwacji codziennego życia. Każdy z nas niejednokrotnie był w sytuacji, kiedy trzeba było zapłacić wspólny rachunek, podzielić wydatki mieszkaniowe, zabrakło gotówki lub udzieliliśmy szybkiej pożyczki znajomemu. Trzeba wszystko dzielić, liczyć, pamiętać o zwrotach. To uciążliwe – komentuje współwłaściciel firmy i jeden z twórców systemu Michał Olko

TraceCoin jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie pojawia się problem dzielenia kosztów i wydatków – we wspólnym mieszkaniu czy miejscu pracy, przy organizacji wyjazdów grupowych, w stowarzyszeniach i organizacjach, podczas spotkań, imprez itp. Wystarczy założyć indywidualne konto (zalogować się można również przez portal Facebook oraz konto Gmail), zaprosić znajomych i utworzyć wspólny rachunek.

Podstawowe funkcje oferowane przez serwis to między innymi: sprawne przeszukiwanie historii i szczegółów wydatków i operacji, tworzenie nieograniczonej liczby wspólnych (współdzielonych ze znajomymi) rachunków czy sprawna weryfikacja bilansu rozliczeń. Użytkownik zyskuje pełną przejrzystość wydatków i oszczędność czasu. Dodatkowo, co dla wielu osób na pewno istotne – TraceCoin ułatwia taktowne prowadzenie wspólnych rozliczeń i odzyskiwanie należności.

tracecoinTraceCoin to innowacyjne i jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce. Aktualnie dostępne na rynku narzędzia kontroli wydatków osobistych koncentrują się przede wszystkim na jednostkowych rozliczeniach, nie oferując opcji współdzielonego wirtualnego rachunku. Obecnie TraceCoin przeznaczony jest dla indywidualnych użytkowników, ale jak zapewniają pomysłodawcy, trwają intensywne prace nad funkcjami, które pozwolą przenieść system na bardziej biznesowy grunt.

Serwis dostępny jest pod adresem: www.tracecoin.com

Oficjalny profil na Facebooku: http://www.facebook.com/TraceCoin