Przejdź do treści

Garmin dēzl 760 – najlepszy asystent kierowcy ciężarówki

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje pierwszą 7-calową nawigację dla kierowców ciężarówek – dēzl 760. Nowy aktywny asystent pasa ruchu (Active Lane Guidance) oraz duży wyświetlacz pomogą kierowcom bezpiecznie i pewnie nawigować na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Garmin dēzl 760 jest wyposażony w wiele funkcji dedykowanych kierowcom ciężarówek, takich jak wyliczanie trasy z uwzględnieniem specyfiki pojazdu ciężarowego, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, specjalnie dobrane punkty POI, głośnik o większej mocy oraz możliwość współpracy z kamerą cofania. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Smartphone Link, dzięki czemu jest to pierwsza nawigacja dla kierowców ciężarówek z możliwością wyświetlania bieżących informacji, takich jak ceny paliw, obrazy z kamer drogowych czy prognozy pogody.

„Nowy dēzl 760 został zaprojektowany, aby zaspokoić specyficzne potrzeby kierowców ciężarówek, ułatwić im pracę i pomóc w oszczędzaniu czasu, paliwa i pieniędzy,” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi kierowcy szybko i wyraźnie widzą wszystkie potrzebne informacje. Duży ekran umożliwia również wyświetlanie obok mapy aktywnego asystenta pasa ruchu. Wyposażony w funkcje takie jak zapisywanie danych z trasy, informowanie o przekraczanych granicach czy dostarczanie bieżących informacji za pomocą aplikacji Smartphone Link, dēzl 760 jest wielofunkcyjnym asystentem kierowcy.”

Nawigacja dedykowana kierowcom ciężarówek

Dzięki szczegółowym mapom i wiodącym technologiom nawigacyjnym Garmin, dēzl 760 dokładnie nawiguje skręt po skręcie i wyznacza trasy z uwzględnieniem specyfiki pojazdów ciężarowych, biorąc pod uwagę wysokość, długość, wagę i ładowność samochodu. Wystarczy wprowadzić do urządzenia profil pojazdu, a nawigacja zadba o wybór odpowiedniej trasy. Garmin dēzl 760 informuje również o zbliżających się niebezpieczeństwach, takich jak niskie gałęzie drzew czy ostre zakręty. Urządzenie daje możliwość zachowania profili kilku pojazdów, między którymi użytkownik może przełączać się w dowolnym momencie. Z nawigacją dēzl 760 kierowcy ciężarówek bez problemu zlokalizują pit-stopy i punkty POI, takie jak miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych, stacje ważenia, autoryzowani sprzedawcy części samochodowych czy myjnie. Funkcja Garmin Exit Services pozwala na szybkie wyszukiwanie punktów POI w pobliżu nadchodzących zjazdów z autostrady. Urządzenie dostarcza także informacje o godzinach wschodu i zachodu słońca czy mijanych granicach państw, umożliwiając dostosowanie się do odpowiednich przepisów.

Wirtualny pilot przy skomplikowanych zjazdach i skrzyżowaniach

Aktywny asystent pasa ruchu wykorzystuje część 7-calowego ekranu i jest wyświetlany obok obrazu mapy. Dzięki temu system dokładnie poprowadzi kierowcę po odpowiednich pasach do skrętu lub zjazdu, podczas gdy użytkownik nie traci z oczu trasy. W dynamicznie zmieniającej się animacji fioletowa strzałka pokazuje, gdzie należy jechać, wskazując dokładnie, który pas zająć i zapobiegając niebezpiecznym manewrom w ostatniej chwili. Aby kierowca wiedział wcześniej, czego może się spodziewać, system wyświetla do czterech najbliższych zjazdów i skrzyżowań na trasie.

Współpraca z systemem zarządzania flotą

Nowy dēzl 760 jest kompatybilny z Twoim systemem zarządzania flotą. Współpracuje z Garmin Fleet Management Interface (FMI), a także może być zintegrowany z rozwiązaniami dostarczonymi przez partnerów firmy Garmin.

Bieżące informacje dzięki aplikacji Smartphone Link

Aplikacja Garmin Smartphone Link, współpracująca z telefonami z systemem Android, rozwiązuje problem dodatkowych opłat za bieżące informacje dostarczane do nawigacji. Wykorzystuje transfer danych przypisany do smartfona i łączy się z urządzeniem dēzl 760 poprzez Bluetooth. Użytkownicy mają dzięki temu bezpośrednio w nawigacji dostęp do aktualnych informacji, takich jak obrazy z kamer drogowych, prognozy pogody, ceny paliw i inne. Aplikacja Garmin Smartphone Link jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play. Część usług online jest oferowana bez dodatkowych opłat, natomiast usługi Premium są aktywowane po wykupieniu subskrypcji.

Bazując na ponad 20 latach doświadczenia firmy Garmin, dēzl 760 oferuje szereg nowoczesnych funkcji nawigacyjnych, takich jak realistyczne widoki skrzyżowań photoReal, dożywotnia bezpłatna aktualizacja map Lifetime Maps oraz informacji o ruchu drogowym Lifetime Traffic.

Więcej informacji na stronie https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=275&pID=112211

Nawigacja dēzl 760 jest najnowszym produktem segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin, wiodącego dostawcy przenośnych urządzeń nawigacyjnych do samochodów i motocykli. Od nawigacji skręt po skręcie oraz szybkiego, dokładnego wyszukiwania i wyznaczania tras, aż po systemy omijania korków i asystenta pasa ruchu – rozwiązania firmy Garmin oferują innowacyjne technologie, które doskonale sprawdzają się w codziennej jeździe i pomagają w oszczędzaniu czasu oraz paliwa.

Informacje o firmie Garmin International

garminGarmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek, sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub pod numerem telefonu  +48 (0) 22 20 58 971. Garmin i fēnix to zarejestrowane znaki towarowe, zaś ANT to znak towarowy Garmin Ltd. lub spółek zależnych.

Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.