Przejdź do treści

Jak wybrać prezent komuś kto przykłada wagi do rzeczy materialnych?

Co roku wraca do nas ma ten sam problem. Co wybrać bliskiej osobie, aby przeznaczone na świąteczny prezent pieniądze wydać z głową? Sytuacja robi się trudna, gdy nasi bliscy zaliczają się do osób, które nie przykładają wagi o rzeczy materialnych. Jak uporać się z takim problemem? Oto kilka sposobów…

Zwykle łatwiej kupić nam prezent osobie tej samej płci, a więc córce łatwiej kupić prezent matce czy siostrze, niż np. wybrać coś dla wujka czy dziadka etc. Zdarzają się co prawda też szczęśliwe lata, gdy przyszły obdarowany wyartykułuje swoje zapotrzebowanie na tę czy inną rzecz. Nie ma jednak gorszej sytuacji niż ta, gdy w odpowiedzi na pytanie „Co chciałbyś/-abyś dostać?”, słyszymy „Ja niczego nie potrzebuje”. Takie sformułowanie wpędza nas w poczucie dezorientacji, wiadomo przecież że i tak chcemy, aby w momencie zwrócenia się w stronę świątecznej choinki, każdy coś pod nią znalazł.

Anty-materia w prezencie

Świat składa się z różnych ludzi i niektórzy z nich otwarcie deklarują, że nie przywiązują wagi do rzeczy materialnych. W głowie od razu rodzi się mrożąca krew w żyłach wizja, w której pieczołowicie wybrany i kupiony przez nas szalik ląduje w kącie pokoju lub na dnie szafy. Co wtedy? Nie pozostaje nam nic innego jak posłużyć się wrodzonym sprytem i wręczyć prezent niematerialny! Przy założeniu, że osoby nie dbające o rzeczy fizyczne, kierują swoją uwagę, do spraw wyższej wagi możemy sprezentować im wytwór kultury, a aby nie była to książka, płyta czy obraz możemy sięgnąć, po co raz szersze zasoby kultury cyfrowej dostępne w Internecie. Dobrym źródłem tego typu dzieł jest nowa, polska platforma XXLSTOCK.COM, na której można znaleźć wiele cyfrowych pomysłów na świąteczne prezenty. Cyfrowym prezentem może być więc e-book, audiobook, muzyka, grafika czy fotografia.

Przeciągnij moment rozpakowywania

Kupując prezent w formie cyfrowej pomijamy element fizyczny, nośnik, a więc rzecz, o którą nasz bliski nie dba. Ciekawe jaką minę będzie miał po otrzymaniu takiego prezentu? Niezależnie od pierwszej reakcji z pewnością doceni nasz pomysł za innowacyjność i oryginalność. Ta osobliwa forma przeciągania w czasie momentu „rozpakowania” prezentu, co tym bardziej może umilić tegoroczne święta.

Traf w dziesiątkę

Dodatkowym atutem dzieł nowoczesnej kultury jest ich stosunkowo niska cena. Grafiki czy fotografie kupowane do wydruku lub wykorzystania cyfrowego, są nieporównywalnie tańsze od tych tradycyjnych. Dzięki cyfrowej formie są trwalsze i bardziej funkcjonalne. A kupując bliskim audiobook dostarczamy im nie tylko treści literackich, ale i doznań zmysłowych, gdyż pięknie czytana książka działa na wyobraźnie jeszcze bardziej, niż ta w tradycyjnej formie. Warto więc spróbować w ten sposób zaskoczyć bliskich w te święta, a nóż okaże się, że trafiliśmy w dziesiątkę.