Grzybobranie zimą? Dlaczego nie?

Fanów grzybobrania zapewne ucieszy informacja, że w sprzedaży pojawiła się właśnie najnowsza aplikacja „Atlas grzybów” i choć grudzień może się kojarzyć wyłącznie z grzybami w potrawach na wigilijnym stole, to aplikacja cieszy się rosnącym zainteresowaniem w AppStore.

Już od kilku dni użytkownicy iPhonów i iPadów mogą przypomnieć sobie jesienne spacery i obejrzeć przepiękne okazy zarówno jadalnych jak i trujących grzybów w aplikacji „Atlas grzybów”. Charakterystyka występowania, opis wyglądu i cech szczególnych, ciekawostki związane z danym rodzajem grzyba, to tylko wybrane informacje jakie znajdą użytkownicy w aplikacji. Wszystkie opisy wzbogacają przepiękne zdjęcia.

Ciekawą funkcjonalnością jest geolokalizacja zastosowana w aplikacji, umożliwiająca zapamiętanie miejsca, w którym grzyb został znaleziony. To rozwiązanie da grzybiarzom szansę na tworzenie ich własnych, unikatowych map występowania grzybów, którymi będą mogli posługiwać się w przyszłości.

Aplikacja choć w początkowej wersji tworzona była z myślą o grzybobraniu, cieszy się rosnącą popularnością wśród rodziców, którzy korzystają z rozmaitych atlasów podczas zabaw i nauki ze swoimi dziećmi. Koszt pobrania „Atlasu grzybów” wynosi 0,79€.

O projekcie

Projekt OneMln powstał w kwietniu 2012 roku i zrodził się z chęci tworzenia aplikacji mobilnych, które będą szczególnie przydatne w procesie wychowywania dzieci i spędzania z nimi wolnego czasu. Twórcami koncepcji jest grupa osób, która zawodowo związana jest z różnymi obszarami biznesu, a połączył ich zapał do urzeczywistniania pomysłów, które każdego dnia pojawiały się w ich głowach. Spółka dąży, by w pierwszym roku istnienia zainteresować milion osób aplikacjami przez nią udostępnianymi. Aplikacje tworzone w ramach projektu OneMln będą zarówno dostępne w wersjach darmowych jak i płatnych, spółka zamierza jednak szczególną uwagę poświęcić na wielojęzyczność produktów i udostępniać je w wersjach angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu