Przejdź do treści

„Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” już dostępny na App Store

Gra „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” od dziś jest dostępna w sklepie App Store. Dzięki nowemu, prestiżowemu kanałowi dystrybucji gra, która w wersji na komputery Mac zadebiutowała w połowie października, zdobędzie nowych fanów.

„Wiedźmin 2 został gorąco przyjęty przez użytkowników komputerów Mac. Dzięki temu koszt przeniesienia gry na nową platformę szybko się zwrócił. Liczymy na to, że dzięki obecności w sklepie internetowym Apple Wiedźmin trafi do jeszcze szerszego grona odbiorców” – powiedział członek zarządu CD Projekt RED Adam Badowski.

CD Projekt RED jeszcze przed przeniesieniem „Wiedźmina 2” na komputery Mac, sprzedał ponad 2 mln egzemplarzy tej gry w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 (dane na koniec III kwartału 2012 r.). Łącznie na całym świecie sprzedano ponad 4 mln egzemplarzy pierwszej i drugiej części „Wiedźmina”. Pierwsza część gry została wydana w wersji na komputery Mac w I połowie tego roku i również spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem przez fanów. To właśnie ona zadecydowała o tym, że dokonano również adaptacji „Wiedźmina 2”.

„Użytkownicy komputerów Apple, mogą cieszyć się grą, w której podejmowane wybory potrafią przesądzić losy nie tylko poszczególnych jednostek, ale i całych królestw. Jako Geralt z Rivii, gracz napotka podczas swojej wędrówki żądne krwi bestie, a także będzie musiał rozwikłać skrzętnie uknutą intrygę polityczną, w jednej z najlepiej wyglądających gier, jaka zawitała na komputery spod znaku jabłka” – zaznaczył Adam Badowski.

Gra dostępna jest na App Store pod adresem:

https://itunes.apple.com/pl/app/witcher-2-assassins-kings/id564196178?mt=12

„Wiedźmin 2” to gra zrealizowana na najwyższym poziomie graficznym. W związku z tym wymaga sprzętu wysokiej jakości. CD Projekt RED przygotował specjalną aplikację, dzięki której można sprawdzić czy dysponuje się odpowiednim sprzętem. Aplikacja dostępna jest pod adresem www.thewitcher.com/checkyourmac

 

O Grupie CD Projekt RED

cdpCD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®.

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl.