Przejdź do treści

Gotowe mieszkanie czyli towar poszukiwany

Od wielu lat klienci gotowi są na zakup mieszkania jeszcze na etapie dziury w ziemi, jednakże jest spora grupa nabywców szukających lokali gotowych, takich do których będzie można szybko się wprowadzić. Coraz częściej więc mieszkanie gotowe staje się towarem poszukiwanym, choć podlega dużo surowszej ocenie przez klientów.

Zakup gotowego własnego M niesie za sobą sporo zalet. Jedną z najważniejszych jest możliwość obejrzenia lokalu, w którym mamy zamieszkać. Widać wtedy szczegóły, których żaden prospekt, wizualizacja ani wirtualne zwiedzanie nam nie ukażą. Reguła jest prosta –  dobra lokalizacja, atrakcyjne mieszkanie i konkurencyjna cena. Spełniający te warunki gotowy lokal z pewnością znajdzie swojego nabywcę.

Oglądaj i kupuj

Zwiedzenie gotowej inwestycji często uświadamia nam jakie jest rzeczywiste nasłonecznienie mieszkania, jaki widok będziemy mieli z naszych przyszłych okien i jak wygląda najbliższe otoczenie nieruchomości. Możemy sprawdzić czy odpowiada nam w pełni rozkład pomieszczeń, a ponadto możemy  wymierzyć poszczególne wnętrza by ustalić, czy zmieszczą się w nich posiadane przez nas meble. – Klienci bardzo chętnie odwiedzają inwestycje w czasie ich budowy po to, by lepiej przyjrzeć się lokalom wcześniej oglądanym w folderach i na własne oczy zweryfikować wymarzoną nieruchomość. W budynkach już zrealizowanych widać gotowy produkt jakim jest mieszkanie, a w szczególności jakość jego wykończenia, oraz wygląd części wspólnych budynku takich jak klatki schodowe, hala garażowa czy windy. – mówi Beata Borkowska, specjalista ds. sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Gdy mieszkania  są gotowe klient poddaje wszystko wnikliwej ocenie  – to prawdziwy test dla lokalu i zdają go tylko najlepsze mieszkania – dodaje.

Dobry projekt i lokalizacja obronią się same

Na rynku można znaleźć wiele gotowych  mieszkań niemających nabywców.  Niejednokrotnie brak zainteresowania lokalami wynika z mało atrakcyjnej okolicy, uciążliwego sąsiedztwa ruchliwej drogi, czy też braku zaplecza w postaci punktów usługowych ułatwiających codzienne życie.

Kluczem do powodzenia przedsięwzięcia jest starannie przemyślana lokalizacja, gdyż na tym etapie inwestycji sprzedają się tylko naprawdę dobre mieszkania. – Okolice jeziora maltańskiego cieszą się w Poznaniu dużą popularnością. Ostatni z trzech budynków Malty Nowej oddaliśmy pod koniec października, nic więc dziwnego, że spośród 160 dostępnych w inwestycji lokali, zostało zaledwie kilka wolnych mieszkań – mówi Beata Borkowska z UWI Inwestycje – Budynki przykuwają uwagę ciekawą architekturą,  a w szczególności „lekką” elewacją, która nadaje dynamikę wysokim, prostokątnym budynkom – dodaje. Kupujący coraz częściej wybierają gotowe lokale, gdyż nie wiąże się to dla nich z wielomiesięcznym oczekiwaniem na mieszkanie, które obecnie jest budowane. Ponadto stanowi to ogromną oszczędność zwłaszcza dla wynajmujących lokum, którzy nie muszą ponosić jednoczesnych kosztów związanych ze spłatą kredytu i wynajmem.

Pomimo dużej ilości wolnych, gotowych mieszkań zainteresowanie dopiero co zrealizowanymi inwestycjami nie słabnie. Klienci mają świadomość tego, że zakup gotowego M może się dla nich okazać z wielu powodów najkorzystniejszy.