Sto gier w ofercie CDP.pl

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy działalności platforma dystrybucji cyfrowej CDP.pl zwiększyła katalog gier w swojej ofercie z 34 do 100 tytułów. Platforma dynamicznie się rozwija, zbiera dobre opinie klientów i osiąga założone cele biznesowe, podkreślają przedstawiciele firmy CDP.pl z grupy CD Projekt RED.

Setna pozycja w ofercie CDP.pl to kultowy „Fallout” – polska wersja postapokaliptycznego RPG’a uznawanego za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Premierze setnej gry towarzyszy promocja „Z okazji końca świata” – www.cdp.pl/post-apo. Wcześniej do katalogu CDP.pl dołączyły inne gry firmy Interplay w polskiej wersji językowej: „MDK” oraz „MDK2”.

„Zgodnie z zapowiedziami szybko zwiększamy nasz katalog. W listopadzie podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z Ubisoft oraz dodaliśmy do oferty gry firmy Techland. W najbliższych miesiącach dołączymy do oferty pozycje z katalogów kolejnych liderów światowego rynku” – powiedział Michał Gembicki, członek zarządu spółki CDP.pl (dawniej CD Projekt). Podkreślił, że ambicją spółki jest osiągnięcie pozycji niekwestionowanego lidera polskiego rynku cyfrowej dystrybucji.

Gembicki zapowiedział, że CDP.pl nadal będzie bardzo aktywnie zwiększać katalog gier na swojej platformie. Już dziś jest on bardzo zdywersyfikowany: obejmuje zarówno klasyczne pozycje jak i największe hity końca tego roku, jak „Far Cry 3”, „Assasins Creed 3”, czy „Farming Simulator 2013”.

Spółka uruchomiła platformę CDP.pl w pierwszej połowie października bieżącego roku. W ofercie znalazły się początkowo 34 gry. Dziś do oferty trafiła setna pozycja. Rynek przyjął nowy projekt z entuzjazmem i już w pierwszych dniach funkcjonowania odwiedziło ją blisko 100 tys. unikalnych użytkowników. Wynik ten pokazuje potencjał rynku cyfrowej dystrybucji i udowadnia, że, gracze czekali na platformę z prawdziwego zdarzenia, w pełni dostosowaną do polskich realiów.

CDP.pl to firma z ponad 18-letnim doświadczeniem na rynku dystrybucji gier i filmów w Polsce. Projekt platformy cyfrowej wpisuje się w globalny trend, jakim jest rosnąca siła tego kanału sprzedaży.

O Grupie CD Projekt RED

CD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®.

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu