Przejdź do treści

Plus modernizuje swoją sieć

Plus rozpoczął rollout, czyli wielką modernizację swojej sieci, co pozwoli zaoferować najnowocześniejsze usługi operatora na maksymalnie największym obszarze Polski!

Rosnące zapotrzebowanie na szybką transmisję danych oraz zwiększająca się liczba dostępnych supernowoczesnych urządzeń to wyzwanie, przed którym stoją dziś operatorzy telekomunikacyjni. Oznacza to kolejny skok technologiczny i wymaga modyfikacji i optymalizacji urządzeń zainstalowanych na stacjach bazowych, dlatego Plus rozpoczął już rollout, czyli modernizację swojej sieci.

„Obecna rozbudowa sieci jest niezbędna, ale zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach, pozwalających na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań” – powiedział Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o. Wojciech Pytel – „Chcemy, by do połowy 2014 roku praktycznie cała populacja Polski znalazła się w zasięgu technologii HSPA/HSPA+ oraz tak bardzo rozbudować sieć LTE, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji Polski.”

Proces modernizacji sieci został zaplanowany systemowo i obejmuje teren całego kraju. Same prace są prowadzone tak, by jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Dzięki temu, stacje sąsiednie mogą „przejąć” ruch ze stacji modernizowanej. Dodatkowo, jeśli tylko jest to możliwe, to prace odbywają się godzinach nocnych. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia obiektu nie trwa dłużej niż 5 godzin, natomiast nieco dłużej trwa późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych. Niestety może się to wiązać z chwilowym pogorszeniem jakości usług w danej lokalizacji, za co Polkomtel z góry przeprasza wszystkich swoich klientów. Jednocześnie Tobias Solorz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o. zapewnia – „Dokładamy wszelkich możliwych starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe, a od razu po ich zakończeniu pozytywne efekty były odczuwane przez klientów.”

Obecnie w sieci Plus w zasięgu technologii LTE jest 35% populacji kraju, a w technologii HSPA/HSPA+ znajduje się już 87% populacji. Plus jest jedynym polskim operatorem komórkowym oferującym ultraszybki dostęp do internetu w technologii LTE i wraz z Cyfrowym Polsatem znalazł się w gronie pionierów nowej technologii.