Konta osób publicznych na Twitterze bardziej wiarygodne

Agencja Pawłowski Consulting uruchamia portal zweryfikowani.pl, pierwsze narzędzie w Polsce do weryfikacji autentyczności kont osób publicznych na portalu społecznościowym twitter.com.

Dzięki uruchomionemu dziś narzędziu każdy będzie miał możliwość zweryfikowania czy konto danej osoby publicznej w serwisie Twitter.com jest kontem oficjalnym, przez tą osobę prowadzonym i autoryzowanym. Zadaniem serwisu jest przeprowadzenie całego procesu weryfikacji konta osoby publicznej, dzięki czemu dziennikarz, bloger lub inna osoba publiczna ma pewność, że treści pojawiające się w serwisie Twitter są wiarygodne i należą do konkretnej osoby publicznej.

Jak mówi Łukasz Pawłowski z agencji Pawłowski Consulting „Fałszywe konta w serwisie Twitter już wielokrotnie namieszały w medialnym świecie.  Za pomocą fałszywych kont plotki o śmierci Michaiła Gorbaczowa czy Margaret Thatcher natychmiast obiegały świat. Za każdym razem działo się to, gdy plotkę podawały fałszywe konta osób publicznych. Nasz ekosystem medialny jest jeszcze nie tak rozwinięty, ale już dziś Twitter odgrywa znacząca rolę w obiegu informacji i naszym zadaniem jest by to źródło było bardziej wiarygodne.”

Obecnie w serwisie www.zweryfikowani.pl znajduje się prawie 350 zweryfikowanych kont osób publicznych  i ta liczba będzie sukcesywnie rosła. Każdy będzie mógł też sam wskazać profil osoby publicznej do zweryfikowania poprzez specjalny formularz znajdujący się na stronie.

Liczba użytkowników serwisu Twitter w Polsce systematycznie wzrasta. W szczególności serwis cieszy się popularnością wśród osób publicznych, takich jak politycy, dziennikarze czy komentatorzy życia społeczno-politycznego. Twitter jest darmowym serwisem społecznościowym, umożliwiającym użytkownikom wysyłanie oraz odbieranie krótkich, nieprzekraczających 140 znaków wiadomości tekstowych.

Agencja Pawłowski Consulting specjalizuje się w komunikacji publicznej. W tworzonych projektach wykorzystuje w dużej mierze działania marketingowe on-line. Tworzy kampanie zarówno w dziedzinie komunikacji społecznej, jak i politycznej. Agencja organizuje również szkolenia medialne dla polityków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu