Przejdź do treści

CRM podbija biura rachunkowe

Dedykowane funkcjonalności rozwiązania klasy CRM umożliwiają biurom księgowym prowadzenie efektywnego doradztwa rachunkowo-finansowego.

Firma SaaS Solutions, członek sieci partnerskiej Microsoft, opracowała rozwiązanie branżowe oparte na systemie Microsoft Dynamics CRM, dedykowane biurom rachunkowym.

„Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o potrzebach biznesowych biur księgowych. Liczba firm świadczących usługi rachunkowo-finansowe stale rośnie, stąd silna konkurencja na rynku wymusza na nich obsługę klienta na coraz wyższym poziomie. A w obecnych warunkach ekonomicznych, pozyskanie lojalności i zaufania klienta jest największym wyzwaniem” – komentuje Tomasz Braja, Prezes Zarządu, SaaS Solutions.

Microsoft Dynamics CRM w wersji dedykowanej biurom księgowym pozwala na usystematyzowanie wiedzy o kliencie i skrócenie czasu poświęcanego na prace administracyjne związane z jego obsługą, a tym samym umożliwia uzyskanie większych marż w krótszym czasie, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu satysfakcji klientów. Aplikacja zapewnia odpowiednią organizację pracy biura rachunkowego, efektywne zarządzanie pracownikami i działaniami marketingowymi, sprawną komunikację wewnątrz firmy, jak i z klientami, szybkie raportowanie oraz – co najważniejsze – kompleksowe zarządzanie finansami. W tym obszarze system oferuje szerokie możliwości, takie jak rejestracja i rozliczanie zadań fakturowanych, wiele modeli rozliczeń z klientami, automatyczne oraz seryjne fakturowanie, wielowymiarowa ewidencja przychodów czy ewidencja należności oraz możliwości integracji z systemami bankowości elektronicznej.

Co więcej, rozwiązanie umożliwia pracę zdalną, zapewniając jednocześnie najwyższe bezpieczeństwo danych. Zdalny dostęp do systemu za pośrednictwem urządzeń mobilnych jest bardzo wygodną opcją – stała kontrola nad finansami klienta jest dziś bowiem priorytetem dla każdego biura rachunkowego.

„Wprowadzone rozwiązanie pokazuje, że nowoczesne technologie są nieodzownym elementem prowadzenia biznesu w każdej dziedzinie. Bazując na systemach CRM można zaoferować unikalne rozwiązania dedykowane różnym branżom, które pozwalają im wyprzedzać konkurencję. Cieszy nas fakt, że systemy CRM ewoluują i jesteśmy bardzo ciekawi, jak ten rozwój będzie dalej wyglądać” – komentuje Adam Komorowski, Dyrektor Działu Aplikacji Biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.

 

Informacje o firmie

1 CRM, Microsoft, Microsoft Dynamics CRM, SaaS SolutionsMicrosoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją – Windows 8 oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office – którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego” poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit”, Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości”, który w 2007 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007”. Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją „Kierowca Bezpieczny” Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci „3…2..1…Internet!”. W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.