50. Rajd Barbórki Warszawskiej: Grzegorz Musz i Damian Zygmunt wystartowali na Karowej. Świetny koniec sezonu

Pięćdziesiąta, jubileuszowa edycja Rajdu Barbórki Warszawskiej oficjalnie zakończyła sezon 2012 w sportach motorowych w naszym kraju. Podczas warszawskiego klasyka świetnie zaprezentowali się reprezentanci PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorz Musz i Damian Zygmunt. Zawodnicy wspierani przez Eko Energia, VOX Industrie, Rockwool Polska, Tytan, Satyn, Koelner, Graphite i Bolix oraz Prezydenta Miasta Przemyśla zakwalifikowali się do słynnego Kryterium Asów na ulicy Karowej, bawiąc swoja jazdą steki tysięcy kibiców stojących przy trasie oraz tych, którzy sobotni wieczór spędzili w wygodnych fotelach oglądając transmisję „na żywo” w TVP.

Zawodnicy mieli do pokonania ponad 18 kilometrów odcinków specjalnych, podzielonych na trzy próby: Cytadela, Służewiec oraz Bemowo. Grzegorz Musz i Damian Zygmunt od początku utrzymywali bardzo równe i szybkie tempo, plasując się na poszczególnych próbach w czołówce swojej klasy. Na wilgotnej, śliskiej nawierzchni nie popełnili błędów i zameldowali się na mecie na czwartym miejscu w Klasie 2, które premiowane było awansem do startu w Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Grzegorz Musz: To był dla nas świetny rajd i znakomite zakończenie sezonu. Kluczem do sukcesu i awansu do Kryterium Asów była ściśle realizowana taktyka na trzech pierwszych odcinkach specjalnych, gdzie pojechaliśmy szybkim i płynnym tempem wystrzegając się błędów,  które kosztowałyby nas większe straty czasowe. Po rozegranych trzech oesach zostaliśmy sklasyfikowani na czwartym miejscu  (ze stratą czterech sekund do trzeciego miejsca)  spośród trzydziestu dwóch zawodników w naszej klasie, a to oznaczało jedno – start w Ogólnopolskim Kryterium Asów na magicznej w świecie sportów samochodowych ulicy Karowej. W tym momencie sam wynik stanął na drugim miejscu. Możliwość pokazania się na Karowej przed wielotysięczną widownią, kamerami TVP i setkami fleszy to niesamowite i niezapomniane przeżycie.  Nasz start nie byłby możliwy bez udziału naszych partnerów: Eko Energia – producent ekologicznych paliw energetycznych, VOX Industrie – dostawca wyposażenia wnętrz i materiałów budowlanych oraz „Rockwool Polska – światowy lider w produkcji skalnej wełny mineralnej. Dziękujemy także naszym partnerom, którzy przez cały rok nas wspierali: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, KOELNER, GRAPHITE i BOLIX oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla. Dziękujemy także wszystkim kibicom za doping na trasach Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że zapewniliśmy Wam sporo emocji w tegorocznym sezonie i podczas samej Barbórki na ulicy Karowej. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Damian Zygmunt: Świetny rajd, wspaniała atmosfera mnóstwo kibiców. Tak właśnie powinno wyglądać każde zakończenie sezonu. Nasze marzenia o starcie w Kryterium Asów spełniło się i jesteśmy bardzo zadowoleni. Emocji, których doświadczaliśmy przejeżdżając słynną Karową nigdy nie zapomnimy. Dziękujemy wszystkim kibicom za gorący doping i wspaniałą atmosferę, którą stworzyliście w trakcie całej Barbórki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu