Ponad 107 000 rowerzystów nie może się mylić

Tagi:

Już 107 000 osób zarejestrowało się i przynajmniej raz wypożyczyło jednoślady w ramach bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich w Warszawie, Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu. Tegoroczny sezon operator Nextbike Polska zamyka z wynikiem 704 000 wypożyczeń.

Miejscy rowerzyści nie próżnowali w 2012 roku. 1 500 rowerów Nextbike w czterech polskich miastach przez ostatnie miesiące było w ciągłym ruchu. Szacuje się, że średni czas wynajęcia jednośladu wynosił ok. 20 minut, w czasie których rowerzysta pokonywał średnio ok. 2 km. To oznacza, że idea roweru publicznego – szybkiego i taniego, bo wypożyczanego w wybranej miejskiej stacji, przyjęła się.

– Pierwsze 20 minut we wszystkich naszych wypożyczalniach jest bezpłatne – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska. – Dzięki temu system, który dostarczamy miastom, jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej i pozwala odciążyć nie tylko ruch w autobusach czy tramwajach, ale i na zakorkowanych ulicach – dodaje.

W zakończonym w weekend sezonie popularnością cieszyły się zarówno duże systemy, takie jak warszawski Veturilo, który liczy 1050 rowerów i 58 stacji, jak i mniejsze, taki jak w Opolu ze 100 rowerami i 10 stacjami. W każdym z miast idea publicznego roweru, który można wypożyczyć i zwrócić w dowolnie wybranej stacji, sprawdziła się od pierwszych dni jego wdrożenia. W stolicy, gdzie system działa od 1 sierpnia, tylko w pierwszym miesiącu zarejestrowało się w nim prawie 35 tys. warszawiaków.

Choć systemy rowerów publicznych są w Polsce nowością, mieszkańcy miast szybko nauczyli się z nich korzystać. Na rower wsiadali najczęściej w godzinach porannych, w ramach drogi do pracy i popołudniami, w drodze powrotnej do miejsca zamieszkania.

Teraz licznik operatora przestaje bić na 3 miesiące. W nocy z piątku na sobotę (30 listopada/1 grudnia) serwisanci Nextbike wszystkie rowery przewieźli do magazynów, gdzie w czasie przerwy zimowej jednoślady przejdą gruntowny przegląd, ewentualne naprawy i lifting, by wrócić na ulice miast w marcu 2013 roku.

O Nextbike Polska

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i obsłudze bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Dziś posiadamy w Polsce ponad 1 500 rowerów, 120 stacji, z których każdego dnia korzysta już ponad 107 000 użytkowników. Dotychczas miejscy rowerzyści na naszych jednośladach przejechali łącznie ponad 1,4 mln kilometrów.

Nextbike działa dzisiaj m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Nowej Zelandii i Łotwie. Nasze rowery są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni w komunikacyjnie najpopularniejszych lokalizacjach miast. Wszystkie nasze systemy, niezależnie od położenia geograficznego, są ze sobą kompatybilne. A to oznacza, że ich użytkownicy mogą wypożyczać rowery w dowolnym mieście na świecie, w którym działają nasze wypożyczalnie!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu