Przejdź do treści

Obchody Mikołajek

Tagi:

Nie jeden, a cztery dni potrwają w tym roku obchody ulubionego święta najmłodszych – mikołajek. Dla dzieci, także tych najbardziej potrzebujących, przygotowano wiele atrakcji.

Przygotowywanie świątecznych prezentów oraz pierników, zabawy, gry i konkursy, pokazy tańców i przedstawień teatralnych, ale przede wszystkim finały dwóch akcji charytatywnych: „Kup Pluszaka dla Dzieciaka” oraz „Toys for Tots”. Tak w skrócie przedstawia się plan tegorocznych mikołajek w Blue City. Wszystkie dzieci, ale i dorosłych zapraszamy na cztery dni nieustającej radości i zabawy.

MIKOŁAJKI ZE SMYKIEM I FINAŁ AKCJI KUP PLUSZAKA DLA DZIECIAKA

Czas: 06 grudnia 2012 r.

Święty Mikołaj, Lord Vader i Barbie? Trudno o lepsze połączenie. Nie wierzycie? Spytajcie najmłodszych. I przyjdźcie na mikołajki ze Smykiem 6 grudnia. Tego dnia rozpoczną się też atrakcje związane z finałem akcji „Kup pluszaka dla dzieciaka”.

Dzieci z pomocą animatorek przede wszystkim przygotują się solidnie do świąt: wykonają ozdoby świąteczne na choinkę, kartki świąteczne oraz pierniki. Na ich buźkach pojawią się też piękne rysunki: kto będzie chciał, będzie mógł zostać np. reniferem, bałwankiem, skrzatem albo ulubionym zwierzątkiem. A Lord Vader i Barbie? Niespodzianka wyjaśni się na miejscu.

MIKOŁAJKI I FINAŁ AKCJI KUP PLUSZAKA DLA DZIECIAKA

Czas: 7 grudnia 2012 r.

Podczas drugiego dnia obchodów mikołajek – 7 grudnia dobiegnie końca także finał akcji „Kup Pluszaka dla Dzieciaka”, dorocznej charytatywnej akcji Blue City, która ogrzewa serca i rozjaśnia duszę. Każdy może zostać Świętym Mikołajem i sprezentować paczki potrzebującym dzieciom z Ochoty.

Podczas drugiego dnia odchodów mikołajek podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymają prezenty zebrane podczas akcji „Kup Pluszaka dla Dzieciaka”

Jak zwykle, podczas wielkiego finału zbiórki – 6 i 7 grudnia dookoła fontanny będzie się odbywało wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Konkursy, pokazy tańców i mody, pluszowe czytanki, kąciki tematyczne. Koło fontanny swoje stoiska wystawią salony znane ze swojej oferty dla najmłodszych. Większość z nich z tej okazji przygotuje specjalne zniżki i promocje. Kulminacją będzie oczywiście wizyta św. Mikołaja, ba, nie jednego Mikołaja…

Imprezę poprowadzi bowiem Mikołaj ze Śnieżynką – będą organizować konkursy i zabawy. Punktem głównym imprezy będzie jednak wystąpienie jego kolegów – „Koncert Świętych Mikołajów”. Dla trójki Mikołajów każde spotkanie z dzieciakami jest pretekstem do znakomitej zabawy, improwizowanych gier i tańców. Wszyscy, zarówno mali, jak i duzi, będą znakomicie się bawić, oglądając dowcipkujących i prezentujących scenki pantomimiczne św. Mikołajów. Scenkom tym towarzyszyć będą znane utwory muzyczne. Do zabawy będzie mogła się włączyć także publiczność, a święci rozdadzą prezenty i wprowadzą prawdziwie świąteczną atmosferę. Nikt nie zaśnie i nie znudzi się podczas znakomitej zabawy!

Dodatkowo podczas imprezy będzie można nauczyć się nowych tańców z instruktorem z Egurrola Dance Kids oraz zobaczyć mistrzowskie pokazy uzdolnionych ruchowo dzieci. O atrakcje dla małych fanów motoryzacji zadbała niezrównana ATA, która zorganizuje finały konkursu Tronico. Najmłodsi adepci rywalizując na torze będą musieli jeździć zgodnie z przepisami, jakie będą obowiązywały w drogowym miasteczku. Najdokładniej przejechane okrążenia z najmniejszą liczbą błędów będą przeliczane na punkty dla startującego. Co godzinę zostanie wyłonionych trzech najlepszych kierowców, którzy otrzymają nagrody i upominki.

Niespodzianką będzie też występ Teatru Nikoli, założonego w Kijowie w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa, od 1991 roku działającego w Polsce. Teatr łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego.

Fundatorami prezentów oraz atrakcji podczas finału akcji „Kup Pluszaka dla Dzieciaka” są następujący dobroczyńcy:

 • Autowest – autoryzowany dealer samochodów marki HONDA z ponad 20- letnią tradycją, oferujący kompleksową obsługę klientów – samochody nowe, używane, sprzedaż części, serwis mechaniczny, blacharsko lakierniczy, ubezpieczenia …
 • Skiphop – ceniona na całym świecie amerykańska marka produktów dla niemowląt i małych dzieci.. Już od niemal dekady produkty tej marki zachwycają oryginalnymi rozwiązaniami, funkcjonalnym designem, a przede wszystkim pięknym wzornictwem.
 • Smyk – znany najmłodszym od pokoleń. Sklep, który w swojej ofercie ma pełną gamę zabawek oraz akcesoriów i ubrań dla dzieci w każdym wieku: od niemowląt po kilkulatki.
 • Inca Play – najbardziej kolorowy i przyjazny plac zabaw dla dzieci w Warszawie. Można tu spędzić niezapomniane urodziny w tematycznych salkach oraz wziąć udział w szeregu warsztatów i zajęć, podczas których realizowane jest główne hasło Inca Play: „bawiąc, uczyć”.
 • Toys’r’us – znana na całym świecie marka zabawek dla niemowląt, dzieci i nastolatków. Można znaleźć tu także sprzęt sportowy, multimedia, elektronikę oraz książki. Od tego roku w Blue City.
 • ATA – miejsce dla małych i dużych miłośników zdalnie sterowanych samochodów. Młodzi mogą tu doskonalić swoje umiejętności, ćwicząc na specjalnie przygotowanych torach wyścigowych.
 • Empik – najbardziej znana w Polsce sieć salonów prasowych, oferujących artykuły od książek, płyt, multimediów, elektroniki, po gry planszowe, elementy dekoracyjne czy bilety na koncerty
 • Graal – niesamowity świat planszówek dla dzieci od lat 3 do… 99.
 • Douglas – luksusowe perfumerie oferujące najlepsze marki i najnowsze premiery kosmetyków, perfum oraz sprzętu do makijażu
 • Mivo Kids – sklep z obuwiem dla dzieci z wszystkich grup wiekowych: poniemowlęcej, przedszkolnej i szkolnej. To około 30 producentów oraz ponad 300 różnych modeli w roku.
 • Redberry – pyszne mrożone jogurty z dodatkami. Szaleją za nimi zarówno hollywoodzkie gwiazdy, osoby dbające o linię, jak i dzieciaki.
 • Grand Prix – centruma kartingowe dla młodszych i starszych. Na bezpiecznym torze można testować swoje umiejętności rajdowe i wdrażać się w karierę zawodowego kierowcy.
 • Lego – najsłynniejsze klocki na świecie. Podobno można z nich wyczarować wszystko: od małych domków po wielkie miasta, a nawet ludzkie postaci naturalnej wielkości. Rozwijają zdolności ruchowe i przestrzenne dzieci oraz ich wyobraźnię.
 • New Yorker – sklep z odzieżą dla młodzieży. Oferuje najnowsze trendy w przystępnych cenach.
 • Egurolla Dance Kids – szkoła tańca dla dzieci. Pozwala rozwijać taneczne pasje od najmłodszych lat, pod czułym okiem znanych z programu „Taniec z gwiazdami” tancerzy.

MIKOŁAJKI Z INCA PLAY

Czas: 8 grudnia 2012 r.

Tu każdy znajdzie coś dla siebie: świąteczne kalambury, ozdabianie bombek choinkowych, budowanie domu dla św. Mikołaja czy origami i ozdoby z recyklingu. Trzeciego dnia obchodów mikołajek – tym razem pod okiem czujnych animatorek z Inca Play – dzieciaki będą mogły wykazać się pomysłowością i talentem oraz świetnie się bawić.

W sobotę koło fontanny zostanie rozstawionych mnóstwo kącików tematycznych. Kącik fryzjerski – tu będzie można zrobić sobie mikołajkowe fryzury. Kącik plastyczny – tu planowane jest ozdabianie bombek choinkowych i wykonywanie kartek do Świętego Mikołaja. Kącik kulinarny – a może by tak przerzucić się na ozdabianie świątecznych pierników? Kącik malowania buziek–kto chce wyglądać jak św. Mikołaj? Kącik świątecznych kalamburów – konkursy z nagrodami. Kącik fotograficzny EDK – zrób sobie zdjęcie na pamiątkę.

Zaproszony przez Inca Play Ośrodek Kultury Ochota także przygotował swoje stoiska, na których będzie można wykonać ekologiczne ozdoby choinkowe: z korka, fasoli, pestek dyni, piór, ale też pudełeczka na prezenty, orgiami z kolorowych papierów ozdabiane brokatem i flamastrami czy… dom Św. Mikołaja.

ZABAWKI DLA BRZDĄCA –TOYS FOR TOTS W POLSCE

Czas: 9 grudnia 2012 r.

Oddział jednostki US Marines Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Werewolves będą pomagali zbierać zabawki da dzieci w ramach międzynarodowej akcji charytatywnej „Toys For Tots”, czyli „Zabawki dla brzdąca” w niedzielę 9 grudnia.

Amerykańska edycja akcji „Toys for Tots” istnieje już od 1947 roku. Pomysłodawcą oraz motorem całej kampanii jest Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, zwany potocznie Marines. Akcja jest jedną z największych i najbardziej znanych kampanii charytatywnych na świecie. W ciągu ponad pół wieku fundacja The Marine Toys for Tots dostarczyła prawie pół miliarda zabawek najmłodszym. Jej działalność zdążyła być już czterokrotnie wyróżniona za wybitną działalność charytatywną.

Polską edycję akcji, która odbędzie się 9 grudnia w Blue City, uświetni nie tylko udział jednostki US Marines, ale też gospodarz i inicjator akcji – drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Werewolves. Będzie można spotkać się z zawodnikami i wziąć udział w grach i zajęciach sportowych przez nich przygotowanych.

Wśród atrakcji występ chóru Akademii Leona Koźminskiego „KameLeon”. W repertuarze pojawią się zarówno polskie kolędy jak i świąteczne piosenki w języku angielskim. Z kolei Niepubliczne Przedszkole Klub Malucha przygotowało wraz ze swoimi podopiecznymi świąteczny występ dla najmłodszych oraz ich rodziców. W programie jasełka, wspólne śpiewanie piosenek oraz zajęcia plastyczne przygotowane przez animatorów.

W tym roku do akcji przyłączyła się także Fundacja Szansa Dzieciom, której celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży osieroconych biologicznie lub społecznie. W ramach akcji każdy może przynieść do Blue City prezent dla potrzebujących maluchów albo zakupić go na miejscu za dowolną sumę.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny w skali kraju projekt centrum czwartej generacji, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 200 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.