Aiton Caldwell Liderem Innowacji i Rozwoju w regionie pomorskim

Aiton Caldwell SA, lider hostowanych usług telekomunikacyjnych (SaaS) dla polskiego sektora MSP, kolejny rok z rzędu został wyróżniony w konkursie „Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju”. Kapituła konkursu doceniła zarówno ofertę produktową spółki, jak również innowacyjne podejście do zarządzania firmą. Powtórne zwycięstwo w kategorii „Innowacyjna firma” zezwala Aiton Caldwell SA na reprezentowanie regionu pomorskiego w ogólnokrajowym plebiscycie, którego wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2013 roku.

Ideą plebiscytu organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju jest wyróżnianie i wspieranie działań o charakterze innowacyjnym wśród firm, gmin i organizacji non profit. Fundacja promuje instytucje, które w istotny sposób wywierają wpływ na życie społeczne i gospodarcze w Polsce. Nominując laureatów kapituła konkursu oceniała poziom nowatorskich rozwiązań organizacyjnych, produktowych oraz procesowych.

„Przyznana nagroda cieszy nas równie mocno, jak wyróżnienia otrzymane w latach 2010 i 2011. Dla nas to wyraźny znak, iż zmierzamy w dobrym kierunku, dla naszych klientów – że korzystają ze sprawdzonych rozwiązań telekomunikacyjnych. Kojarzenie nas przez pryzmat nowoczesnych technologii jest zgodne z przyjętą strategią rozwoju.” – powiedział Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu Aiton Caldwell SA.

Konkurs składa się z dwóch edycji – regionalnej (16 województw) oraz ogólnopolskiej. Końcowe wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec stycznia 2013 r.

O Aiton Caldwell SA:

Aiton Caldwell SA to lider polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Głównym obszarem działania firmy jest świadczenie usług SaaS (Software as a Service) opartych na zdalnym udostępnianiu oprogramowania poprzez sieć internet, które można integrować z dowolnym systemem telekomunikacyjnym IP oraz z systemami tradycyjnymi.

Aiton Caldwell SA oferuje swoje rozwiązania za pośrednictwem 3 linii biznesowych: Vanberg Systems (zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny dla firm), FreecoNet (platforma telekomunikacyjna oferująca darmowe rozmowy wewnątrz sieci, dedykowana klientom indywidualnym oraz firmom z segmentu SOHO) oraz Smarto (usługa telekomunikacyjna dedykowana mikroprzedsiębiorstwom i start’upom).

W IV kwartale br., Aiton Caldwell zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej  Spółka uzyskała 1,7 mln złotych, które przeznaczy m.in. na kontynuację procesu konsolidacji polskiego rynku VoIP, ekspansję na rynki międzynarodowe oraz budowanie kanałów sprzedaży pośredniej i bezpośredniej dla nowych marek, m.in. Vanberg Systems.

Więcej informacji o Aiton Caldwell SA można naleźć pod adresem: http://www.aitoncaldwell.pl.