Przejdź do treści

FraudNet – system ograniczający oszustwa w e-płatnościach

Na całym świecie dynamicznie rośnie sprzedaż internetowa oraz liczba dokonywanych transakcji online. Dla firm akceptujących e-płatności, np.: sklepów, hoteli, czy kin, kluczowa jest kwestia ograniczanie ryzyka związanego z oszustwami. Dlatego firma Elavon podpisała umowę z 41st Parameter, globalnym liderem w wykrywaniu oraz zapobieganiu oszustw online. W ramach współpracy Elavon może oferować system FraudNet swoim klientom. Poprzez zastosowanie kompleksowego wykrywania oszustw firmy mogą przyjąć więcej transakcji przy jednoczesnym zmniejszeniu strat wynikających z oszustw.

„Dzięki współpracy z 41st Parameter możemy zaoferować polskim przedsiębiorstwom system zabezpieczający je przeciwko oszustwom. Pozwoli im to bezpieczniej akceptować płatności internetowe oraz zminimalizować ryzyko nieprawidłowych transakcji” – tłumaczy Robert Stawicki, Head of Bank Channel w Elavon Polska. „Wybraliśmy system stworzony przez 41st Parameter ponieważ jest to firma ciesząca się  doskonałymi wynikami w wykrywaniu oszustw internetowych. Ponadto posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, a także udokumentowaną historię serwisowania największych na świecie banków oraz przedsiębiorstw z branży turystycznej czy handlowej.”

„Coraz więcej osób  dokonuje zakupów online. Jednak wraz z rozwojem sprzedaży internetowej i usług internetowych pojawiły się bardziej wyspecjalizowane formy oszustw, które powodują, że przedsiębiorcy ponoszą straty w związku z obciążeniami zwrotnymi. Dlatego tak ważne jest, aby firmy miały narzędzia do ich wykrywania” – wyjaśnia Alan Naumann, prezes 41st Parameter. „Współpraca na linii Elavon i 41st Parameter zapewnia bezpieczną platformę umożliwiając optymalizację kosztów i rozwijanie przychodów ze sprzedaży internetowej.”

1 41st Parameter, Alan Naumann, Elavon, FraudNet, Robert StawickiElavon Global Acquiring Solutions, jest dostawcą kompleksowych rozwiązań obsługi płatności, z których korzysta ponad milion przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii oraz Puerto Rico. Elavon oferuje usługi w zakresie procesowania kart kredytowych i debetowych, elektronicznych kart podarunkowych, transakcji w walucie karty (DCC), rozliczania w wielu walutach (tzw. multi-currency) oraz transakcji międzynarodowych, poprzez instytucje finansowe, stowarzyszenia handlowe, przedstawicieli handlowych stron trzecich oraz sprzedaż bezpośrednią. Oferta firmy Elavon jest dopasowana do potrzeb przedsiębiorców prowadzących działalność handlową w takich sektorach jak: handel detaliczny, hotelarstwo i gastronomia, opieka zdrowotna, edukacja oraz sektor publiczny. Działania w Europie prowadzone są przez Elavon Financial Services Limited zarejestrowaną w Irlandii, z siedzibą w Dublinie, która jest spółką zależną od US Bancorp (NYSE: USB).Więcej informacji o Elavon na stronie www.elavon.com

41st Parameter. W świecie, w którym jesteśmy   coraz bardziej uzależnieni od wielu podłączonych do Internetu urządzeń, od bankowości, podróżowania, po dokonywanie zakupów, zapobieganie oszustwom i tworzenie odpowiednich zabezpieczeń jest wyzwaniem biznesowym. 41st Parameter, światowy lider w dziedzinie rozpoznawania urządzeń i danych wywiadowczych, oferuje swoje innowacyjne rozwiązywania również przedsiębiorcom działającym online. Przykładem jest system FraudNet, który chroni firmy akceptujące płatności internetowe przed oszustwami. Dzięki produktom 41st Parameter prowadzenie biznesu w internecie jest znacznie bezpieczniejsze. Więcej informacji o 41st Parameter na stronie www.the41st.com