Fortinet zabezpiecza usługi w chmurze Amazon Web Service

Fortinet poinformował, że wirtualna wersja firewalla do ochrony aplikacji internetowych – FortiWeb-VM – jest już dostępna w infrastrukturze Amazon Web Services.

FortiWeb-VM jest rozwiązaniem klasy WAF (Web Application Firewall). Dzięki niemu, klienci mogą wdrożyć wirtualne firewalle (chroniące aplikacje internetowe w ramach Amazon Web Service) oraz połączyć je z innymi zabezpieczeniami dostępnymi w urządzeniach FortiGate, uruchomionymi w ich sieciach wewnętrznych. Synchronizacja działania rozwiązań FortiWeb-VM i FortiGate odbywa się z poziomu jednej, scentralizowanej platformy do zarządzania bezpieczeństwem. Pozwala to rozszerzyć zakres systemu zabezpieczeń Fortinet i objąć nim także usługi w chmurze Amazon Web Service.

FortiWeb-VM zapewnia wielowarstwową ochronę przed atakami wymierzonymi w aplikacje internetowe. Platforma pozwala na ochronę m. in. w oparciu o sygnatury aplikacji i weryfikację zgodności ruchu HTTP z RFC. Zabezpiecza również przed zagrożeniami, wykorzystującymi samouczące się mechanizmy, a także zapobiega wyciekom poufnych danych.

Ponadto, FortiWeb-VM automatycznie tworzy profile zachowań użytkowników w celu przygotowania wzorca ich dopuszczalnej aktywności w sieci. Dane analizowane są w czasie rzeczywistym. Funkcja ta pomaga firmom zdobyć informacje na temat specyfiki wykorzystania aplikacji webowych, w tym mapy kliknięć i statystyki dotyczące lokalizacji geograficznej użytkowników.

FortiWeb-VM wyposażony jest w skaner podatności, który dostarcza szczegółowych informacji o istniejących zagrożeniach w każdej aplikacji. Opcja ta uzupełnia możliwości webowego firewalla aplikacyjnego jakim właśnie jest FortiWeb oraz przydaje się w środowiskach wymagających zgodności z PCI DSS.

„Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią w Amazon Web Service. Staramy się zapewnić naszym partnerom ofertę najsilniejszych graczy na rynku w zakresie bezpieczeństwa,” – powiedział Terry Wise, szef globalnego ekosystemu partnerskiego w Amazon Web Services. – „W środowiskach wirtualnych bezpieczeństwo jest wspólną odpowiedzialnością. Dlatego nasi klienci muszą mieć możliwość implementowania tych samych, najlepszych w swej klasie rozwiązań zabezpieczających. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wdrożenia rozwiązań FortiWeb-VM w AWS.”

„Ogromna elastyczność i stabilność Amazon Web Service, w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami Fortinet w zakresie bezpieczeństwa to dobre rozwiązanie dla klientów, którzy przenoszą swoje strategiczne aplikacje internetowe do środowisk wirtualnych,” – powiedział Chris Rodriguez, starszy analityk branży bezpieczeństwa sieciowego Frost & Sullivan.

„Współpraca z Amazon Web Service w dostarczeniu klientom narzędzi do ochrony aplikacji webowych jest kamieniem milowym w rozszerzaniu portfolio rozwiązań Fortinet dla środowisk w chmurze,” – powiedział Patrick Bedwell, wiceprezes ds. marketingu produktów Fortinet. – „Ze względu na globalną obecność Amazon Web Service, liczymy na nawiązanie współpracy z klientami AWS na lokalnych rynkach, oferując im nasze rozwiązanie FortiWeb-VM.”

Dostępność

FortiWeb-VM dla Amazon Web Service jest już dostępny.

Fortinet w sieci:

  • Fortinet Polska: www.fortinet.pl
  • Warsztaty FortiCamp: www.forticamp.pl
  • Blog: http://blog.fortinet.com/feed/
  • Twitter: www.twitter.com/fortinet
  • Facebook: www.facebook.com/fortinet
  • YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

Fortinet jest światowym liderem rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM). Rozwiązania Fortinet gwarantują zintegrowany system ochrony i najwyższy stopień zabezpieczenia przed wciąż nowymi zagrożeniami pojawiającymi się wobec infrastruktury informatycznej. Fortinet adresuje swoje produkty do dużych firm, dostawców usług oraz sektora administracji publicznej. Najważniejszy w ofercie Fortinet, produkt FortiGate wyposażony w technologię ASIC posiada zintegrowane funkcje ochrony wspomagające zabezpieczenia aplikacji i sieci przed zagrożeniami. Oprócz systemów UTM w ofercie Fortinet znajduje się szeroka gama produktów wspomagająca bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstw od punktu końcowego przez strukturę aktywną aż do rdzenia sieci, w tym bazy danych i aplikacje. Siedziba Fortinet mieści się w Sunnyvale w Kalifornii. Firma posiada sieć biur na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.fortinet.pl.