Nowe tunery DVB-T w ofercie marki Cabletech

Cabletech, wiodąca marka na rynku urządzeń i akcesoriów DVB-T, w odpowiedzi na coraz większe wymagania i oczekiwania klientów wprowadziła do oferty nowe tunery DVB-T. Dzięki nim oglądanie dostępnych programów naziemnej telewizji cyfrowej oraz korzystanie z funkcji multimedialnych będzie znacznie przyjemniejsze.

Marka Cabletech oferuje zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury tunery DVB-T, które umożliwiają odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie MPEG-4H.264 w jakości HD oraz obsługują dźwięk w formacie EAC-3. Urządzenia łączą w sobie dwie funkcje: tunera telewizyjnego i odtwarzacza multimedialnego z opcją PVR-Ready.

W sprzedaży dostępne są już najnowsze modele tunerów Cabletech o numerach URZ0194 i URZ0195, które zostały wyposażone w nowej generacji procesor AliM3801. Producent udoskonalił też dobrze już znany na rynku model z serii URZ0083, który z wyżej wspomnianym procesorem został oznaczony jako Cabletech URZ0083Q.

Wszystkie te urządzania dzięki wejściu USB, do którego można podłączyć zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, umożliwiają zatrzymanie obrazu w dowolnym momencie, nagrywanie oglądanych programów oraz zaplanowanie nagrywania nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Tunery posiadają także funkcje EPG elektronicznego przewodnika po kanałach, Time Shift – zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo, teletekstu VBI, funkcje INFO (wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz bezpośrednio po nim następującego).

Dzięki procesorowi AliM3801, użytkownicy nowych tunerów Cabletech, zdecydowanie odczują komfort oglądania programów telewizyjnych i filmów z zewnętrznych nośników. A to dlatego, że urządzenia posiadają dodatkowe funkcje regulacji jasności, kontrastu, nasycenia barwy i ostrości obrazu. Podczas oglądania filmów z zewnętrznych pamięci istnieje także możliwość ustawienia położenia, koloru i wielkości wyświetlanych napisów. Dostępna jest również opcja wyświetlania napisów dla niesłyszących.

Kolejną nowością w ofercie jest także tuner Cabletech URZ0191, który oprócz możliwości oglądania programów telewizyjnych i typowych funkcji multimedialnych, oferuje także dostęp do platformy INVIEW. Dzięki niej za pośrednictwem WiFi użytkownik może korzystać z wybranych aplikacji internetowych, np. umożliwiającej odbiór stacji radiowych, a także zapewniających dostęp do serwisów informacyjnych, prognozy pogody, czy Wikipedii. W grudniu br. pojawi się także możliwość oglądania filmów z największej polskiej telewizji internetowej Ipla.

Oparty o procesor NT78310TZ-AB tuner Cabletech URZ0191 posiada wszystkie standardowe funkcje multimedialne i telewizyjne. Dodatkowo posiada  możliwość regulacji rozmiaru, koloru i tła napisów w filmach wyświetlanych z pamięci zewnętrznych.

1 Cabletech, DVB-TCabletech to od wielu lat znana w Polsce i Europie marka oferująca różnego typu kable, czasze antenowe i osprzęt satelitarny, a także kamery, videofony, systemy monitoringu oraz inne akcesoria elektroniczne. Podążając za zmieniającymi się trendami i upodobaniami konsumentów, Cabletech wprowadza także nowe produkty, które mają uprzyjemnić widzowi korzystanie z telewizji oraz pozwalają zwiększyć funkcje telewizora o pełny dostęp do zasobów internetowych, gier oraz aplikacji multimedialnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu