Przejdź do treści

Nowa wersja wyszukiwarki mobilnej m.pf.pl na smartfony i nowe mapy Retina

Firma Eniro odświeżyła wygląd mobilnej Panoramy Firm i wprowadziła interaktywne mapy, które charakteryzują się wysoką rozdzielczością i wyjątkową ostrością.

– Zasadniczą zaletą map Retina jest ich rozdzielczość, co w przypadku użytkowników serwisów mapowych w telefonie, jest bardzo istotne, gdyż pozwala zobaczyć nawet najdrobniejszy punkt, np. nr domu, nazwy ulic, itp. Są to obecnie najostrzejsze dostępne mapy mobilne. Stanowią bardzo ważny element naszego serwisu, dzięki którym nie tylko szybko i łatwo znajdziemy produkt czy firmę i sprawdzimy jej lokalizację – mówi Magnus Gagnelid, Kierownik Produktów Mobilnych w Eniro Polska.

Porównanie dotychczasowych map z mapami Retina:Mapy w serwisie m.pf.pl wypełniają obecnie cały ekran i można je dowolnie modyfikować, np. przesuwając czy zbliżając obraz. Dzięki zastosowaniu różnych funkcjonalności możemy np. określić obecną lokalizację poprzez funkcję GPS. Wystarczy wybrać ikonę widoczną w górnej części serwisu.

Oprócz map zmienił się również wygląd mobilnej wyszukiwarki Panorama Firm, która została dostosowana do dużych ekranów dotykowych. Pojawiły się nowe, przydatne narzędzia, m.in. filtry „otwarte teraz”, dzięki któremu sprawdzimy, czy w danej chwili możemy skorzystać z usług banku lub zjeść kolację w ulubionym barze czy „podobne branże” wskazujący ofertę branż zbliżonych tematycznie do naszego zapytania.

 

Informacje dodatkowe o firmie Eniro Polska

1 Eniro, Magnus Gagnelid, Panorama FirmEniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy, jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, katalog czy telefon komórkowy. Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Spółka jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. i zatrudnia łącznie w krajach skandynawskich oraz Polsce 3 500 pracowników. W 2011 r. przychody firmy wyniosły 4,323 mln koron szwedzkich, a EBITDA (zysk operacyjny przed odsetkami, amortyzacją i podatkami) osiągnęła 991 mln koron szwedzkich. Siedziba Eniro mieści się w Sztokholmie.