Przejdź do treści

Wolny strzelec czy salon fotograficzny?

Jak czerpać przyjemność z fotografowania i sprzedaży swoich zdjęć bez strachu przed urzędami i przepisami podatkowymi? Zostać wolnym strzelcem czy lepiej otworzyć własny salon fotograficzny? Portal fotoprawo.pl rozpoczyna nowy cykl artykułów poświęcony formom działalności gospodarczej dla fotografów.

W nowym, krótkim cyklu artykułów na fotoprawo.pl poruszone zostaną kwestie formalne związane z trzema sposobami prowadzenia działalności fotograficznej. Autorzy przyjrzą się bliżej jak rozliczać przychody z działalności wykonywanej osobiście, z tytułu praw autorskich i praw pokrewnych oraz w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej.

Więcej informacji na fotoprawo.pl

 

NIKON Corporation

1 fotoprawo.plNIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do listopada 2012 r. wyprodukowała już siedemdziesiąt pięć milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.