Polcast Television dołącza do grupy Kontent KIKE

Podczas pierwszego dnia XI Konferencji KIKE w Warszawie, zawarte zostało trójstronne porozumienie pomiędzy Zarządem KIKE, Polcast Television i EVIO. Porozumienie jest uwieńczeniem wspólnie wypracowanych zasad zawierania umów licencyjnych dla nowych operatorów telewizji w ramach projektu Kontent KIKE.

Dzięki wysiłkom EVIO sukcesem zakończyło się wprowadzenie kanałów Water Planet HD, Novela tv HD, Tele5 HD i Polonia1 do oferty pakietu podstawowego operatorów cyfrowej telewizji, którzy uczestniczą w projekcie Kontent KIKE. Dzięki zawartemu porozumieniu ujednolicone zostały zasady udzielenia licencji, dzięki czemu uproszony został proces z tym związany.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że przyszli abonenci operatorów telewizji, których reprezentujemy w ramach projektu Kontent KIKE, otrzymają dostęp do kanałów Water Planet HD oraz Novela tv HD. Kanały te cechuje wyjątkowa oferta programowa, która do tej pory nie była obecna na naszym rynku. Jestem przekonany, że walory tych kanałów docenią nowi abonenci operatorów z Grupy Kontent KIKE oraz, że ich liczba będzie szybko rosła.” – mówi Leszek Mika, EVIO, pełnomocnik KIKE ds. kontentu.

„Stworzenie grupy firm chcących ujednolicić swoje zasoby programowe znacznie upraszcza proces komunikacji z dostawcami. Teraz, kiedy do naszych ofert operatorów niezależnych dołączymy dobrą ofertę telewizyjną, która będzie dostarczana w ramach stworzonego projektu Kontent KIKE, przewidującego konkurowanie dostawców usług oferujących przetworzony sygnał z zastosowaniem technologii DVB-SYMULCRYPT, w którym to projekcie firma EVIO jako pierwsza złożyła swoją ofertę, jesteśmy pewni, że staniemy obydwiema nogami na podium lokalnego rynku telekomunikacyjnego.” – mówi Arkadiusz Binder, Prezes Zarządu KIKE.

„Polcast Television jest producentem i reprezentantem nadawców stacji telewizyjnych, o kilkunastoletnim doświadczeniu na polskim rynku. Podpisane porozumienie jest dla naszej spółki prestiżowym wydarzeniem. Zasady zawierania umów licencyjnych dla nowych operatorów telewizji zostały wypracowane wspólnymi siłami. Stworzyliśmy dokument, który stanowi kompromis w ramach zabezpieczenia interesów wszystkich stron. Kanał Water Planet jest wyjątkowym, sprofilowanym kanałem dokumentalnym, w którym wiodący motyw stanowi woda. Produkcje programowe obejmują swoją treścią wodę zarówno od strony wypoczynku czy rozrywki, jak również jej roli w ekosystemie. Novela tv jest kanałem unikatowym, którego główną treść programową stanowią seriale kobiece. Są to nowe produkcje południowoamerykańskie, które w sposób nowatorski i dynamiczny skupiają swoją uwagę na kobiecych emocjach. Polonia1 jest najstarszym, komercyjnym kanałem telewizyjnym działającym na polskim rynku. Główną ofertę programową stacji stanowi klasyczna produkcja serialowa, filmy i rozrywka. Są to programy skierowane głównie do kobiecej grupy widzów. Tele5 to natomiast popularny kanał serialowo–filmowy, który obchodzi w tym roku swoje 10-cio lecie. Z tej okazji wzbogacony został o wersję emisyjną w formacie HD, otrzymał nową oprawę graficzną oraz logotyp, a sama oferta programowa została sprofilowana w kierunku męskiej rozrywki, wzbogaconej o seriale sensacyjne i kryminalne oraz kino z gatunku sensacja, horror, sci-fi. Wierzymy, że dzięki wypracowanemu modelowi współpracy będziemy mogli oferować nasze kanały wszystkim zainteresowanym, w szczególności abonentom naszych partnerów, spełniając ich najwyższe oczekiwania” – mówi Robert Kosobucki, dyrektor marketingu Polcast Television.

Projekt Kontent KIKE powstał by zapewnić lokalnym małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym możliwość wdrożenia telewizji na wysokim poziomie i w atrakcyjnej dla abonenta cenie. Około 170 programów, od 30 różnych nadawców TV, będą mogły wprowadzić do swojej oferty firmy zrzeszone w KIKE. Jest już dostępny „pakiet podstawowy”, który zawiera około 70 kanałów, w tym 8HD. Abonenci będą mogli korzystać z usług VOD a dekodery będą centrum multimedialnym z przeglądarką internetową, serwisami youtube i picasa, grami i wieloma innymi funkcjami, których nie mają tradycyjne telewizje kablowe. Kolejnym atutem wdrażanej telewizji będzie fakt, że część programów będzie przesyłana światłowodem bezpośrednio od dostawców lub z węzłów, przez co programy będą miały większy bitrate, co znacznie wpłynie na lepszą jakość obrazu. Zalety telewizji wdrażanej przez lokalnych operatorów telekomunikacyjnych płynąć będą również z dostępnego w pakiecie bardzo szybkiego symetrycznego łącza internetowego.

Firma EVIO Sp. z o.o. została wybrana pełnomocnikiem operatorów przystępujących do projektu, zrzeszonych w KIKE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu