Przejdź do treści

Cezary Iwański wzmocnił Radę Nadzorczą CD Projekt RED jako członek niezależny

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CD Projekt RED powołało 23 listopada 2012 roku Pana Cezarego Iwańskiego w skład Rady Nadzorczej Spółki. Nowy członek nadzoru posiada bardzo bogate doświadczenie na rynku kapitałowym, które zdobywał m.in. jako wieloletni wiceprezes Pioneer Pekao Investment Management.

„Wprowadzenie do Rady Nadzorczej kolejnego niezależnego członka potwierdza, że chcemy być w 100 proc. przejrzystą spółką, która stosuje najwyższe standardy ładu korporacyjnego. Dodatkowo, bardzo cieszy nas fakt, że zdobywamy wsparcie osoby o wielkim doświadczeniu i reputacji na rynku finansowym” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projekt RED.

Cezary Iwański posiada tytuł doktora, ukończył z wyróżnieniem Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 55 oraz tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Cezary Iwański jest związany z polskim rynkiem kapitałowym od 18 lat. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu aktywami oraz we wdrażaniu strategicznych projektów rozwojowych w największych polskich instytucjach finansowych. Pracował m.in. jako wiceprezes Pioneer Pekao Investment Management, spółki zarządzającej aktywami, w tym funduszami największego towarzystwa funduszy inwestycyjnych na polskim rynku Pioneer Pekao TFI.  Wcześniej zdobywał doświadczenie w Centralnym Domu Maklerskim Pekao, gdzie był m.in., zastępcą kierownika działu analiz oraz dyrektorem departamentu zarządzania aktywami, który sam stworzył. Przez ostatnie lata pracował dla grupy KGHM tworząc od podstaw KGHM TFI.

Walne Zgromadzenie, które odbyło się w piątek, zdecydowało również o zmianie nazwy Spółki z CD Projekt RED na CD PROJEKT.

„Przyjęcie przez spółkę dominującą grupy kapitałowej firmy w brzmieniu stanowiącym historycznie trzon działalności prowadzonej w ramach grupy, jest naturalnym zwieńczeniem reorganizacji jej struktur rozpoczętej z chwilą połączenia z Optimus S.A.” – uzasadnił Zarząd propozycję tej zmiany.

W ocenie Zarządu zmiana firmy spółki na CD PROJEKT S.A. wpłynie korzystnie na rozpoznawalność oraz wizerunek spółki, zarówno wśród inwestorów, jak i jej klientów stanowiąc nawiązanie do ugruntowanej i rozpoznawanej na rynku marki o ponad 18-letniej tradycji. Skrócona i uproszczona w wyniku przeprowadzenia opisywanej zmiany nowa firma spółki jest zbieżna z ogólnym postrzeganiem spółki i jej powszechnym odbiorem.

O Grupie CD Projekt RED

CD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®.

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl.