Przejdź do treści

Blogerzy z sercem dla dzieci

Kominek, Mediafun, 20m2 Łukasza… – to nie kolejny ranking wpływowych blogerów, tylko początek listy kilkunastu internetowych osobowości, które postanowiły zrobić niecodzienny prezent gwiazdkowy najmłodszym.

„Blogerzy dzieciom” to bezprecedensowy projekt, w ramach którego najgłośniejsze nazwiska polskiej blogosfery nagrają bajkę dla dzieci. Nie będzie to jednak zwykła bajka, ale bajka-pomagajka, ponieważ cały dochód ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazany na cel charytatywny.

– Pomysł chodził mi po głowie od jakiegoś czasu. Zmieniał się, ewoluował aż w końcu na ostatnim Blog Forum Gdańsk przybrał ostateczny kształt. Przejrzałem książkę adresową w telefonie, kontakty na facebooku i… wysłałem kilka maili żeby sprawdzić czy w ogóle będzie zainteresowanie. Było i to duże – mówi Paweł Lipiec pomysłodawca projektu.

Książka będzie dostępna w serwisie Audioteka.pl, której studio nagrań opanują blogerzy już w poniedziałek. O wysoki poziom nagrania zadba jeden z czołowych polskich reżyserów dźwięku – Krzysztof Czeczot, który jest jednocześnie autorem bajki.

– Jako amatorzy będziemy musieli się dużo nauczyć, dostaniemy niezły wycisk, zaczniemy doceniać pracę zawodowych aktorów, ale dzięki temu efekt będzie oszałamiający. Inaczej nie wychodzimy ze studia! – podkreśla Lipiec.

Jednak to nie wymagający reżyser najbardziej tremuje uczestników nagrania.

– Jest to akcja, w której po raz kolejny, my blogerzy, możemy przenieść swoją internetową aktywność i społecznościowy potencjał w realny wymiar – i do tego w słusznej sprawie. Decyzję o przystąpieniu do akcji podjąłem błyskawicznie chociaż faktycznie mam tremę. Będę oceniany przez najbardziej surowe i do bólu szczere jury – dzieci – podkreśla Maciej Budzich, autor bloga Mediafun.pl

Blogerzy nagrywają całość za darmo, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia a Audioteka sprzedaje gotowe nagranie nie pobierając żadnych opłat. Koszty studia nagraniowego również pokrywa Audioteka wraz z pozostałymi partnerami: Miastem Gdańsk i agencją K2. Audiobook będzie dostępny do kupienia w serwisie już na początku grudnia.