Przejdź do treści

Poznańska Galeria Dębiec na starcie

1 Archikwadrat, Galeria DębiecDobiegają końca przygotowania do rozpoczęcia budowy Galerii Dębiec, która powstanie w Poznaniu przy ulicy 28 Czerwca 1956 r.

W pierwszym nowoczesnym centrum handlowym, które stanie w poznańskim Dębcu, poza operatorem spożywczym, znajdzie się około 50 sklepów i butików oraz punktów usługowych o powierzchniach od 20 mkw. do 500 mkw.

Dwukondygnacyjny obiekt składał się będzie z poziomu handlowego z cyrkulacją okrężną oraz wygodnego parkingu dla klientów z 358 miejscami postojowymi. Kompleks, który zaoferuje 9770 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej, został zaprojektowany przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat.

Komercjalizacja centrum postępuje zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem. Obecnie finalizowane są umowy z kluczowymi najemcami. Równocześnie prowadzone są też rozmowy z wieloma firmami zainteresowanymi otwarciem w centrum swojej placówki. Oddanie Galerii Dębiec planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku.

Nowe centrum handlowe powstanie opodal budowanego od jesieni ubiegłego roku przy Lasku Dębińskim osiedla mieszkaniowego RED Park. W pierwszym etapie jego realizacji powstanie 130 mieszkań. Docelowo w czterech budynkach z garażami podziemnymi znajdzie się ok. 600 lokali. Galeria Dębiec zapewni wysoki komfort codziennych zakupów ok. 2 tysiącom mieszkańców osiedla mieszkaniowego.

Kompleks handlowy budowany przez Red Real Estate Development wpisuje się w zarysowujący się coraz wyraźniej trend zgodnie, z którym na naszym rynku przybywa niewielkich centrów o zasięgu lokalnym, pasaży handlowych oraz placówek wyspecjalizowanych i parków handlowych.

Na terenie poznańskiego Dębca nie było dotąd nowoczesnego centrum handlowego o tak dużym znaczeniu lokalnym. Istniejące obiekty handlowe nie zapewniały podobnego standardu zakupów. Z przeprowadzonych badań wynika, że mieszkańcy tego rejonu miasta wybierali duże centra handlowe oddalone co najmniej o 5 km.

Ponieważ w odległości 10 minut jazdy samochodem znajduje się pięć najliczniej zamieszkałych dzielnic miasta, lokalizacja Galerii Dębiec zapewnia jej ok. 150 tys. potencjalnych klientów. Dzięki pobliskiemu zjazdowi z autostrady A2 oraz rozbudowanej okolicznej komunikacji autobusowej i pętli tramwajowej nowe centrum gwarantuje też wygodny dojazd mieszkańcom okolicznych miejscowości.

o RED Real Estate Development

RED Real Estate Development Sp. z o.o. to międzynarodowa firma prowadząca działalność deweloperską. W Polsce jest obecna od 2006 roku, która m.in. realizuje w Warszawie wieloetapowe osiedle Alpha. Tworzy oparte na wizjach i bazujące na badaniach, nowoczesne rozwiązania w zakresie budownictwa. Zarządza całościowym procesem inwestycyjnym od momentu pozyskania optymalnej lokalizacji, poprzez realizację inwestycji do jej sprzedaży.

Firmą zarządza grupa ludzi, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji różnorodnych projektów budowlanych w wielu krajach.  Specjalizują się zarówno w projektach komercyjnych na szeroką skalę, budowie hoteli jak i budownictwie mieszkaniowym.

Do najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych przez RED Real Estate Development Sp. z o.o. należy budowa Hotelu W na Times Square w NY i luksusowego Hotelu InterContinental w Porcie Bostońskim oraz przebudowa budynku Giełdy Ubezpieczeniowej w NY i biurowca o powierzchni 140 tys. m2 w centrum Chicago. Udziałowcy firmy przeprowadzają także inwestycje mieszkaniowe, które cechuje wysoka jakość i funkcjonalność. Realizują m. in. największe inwestycje w zakresie budownictwa mieszkaniowego w Antwerpii i jej rejonie.

RED Real Estate Development Sp. z o.o. inspirując się najlepszymi wzorami realizuje światowej klasy kompleksowe projekty inwestycyjne. Celem firmy jest podwyższanie i umacnianie osiągniętej dotychczas pozycji wśród firm deweloperskich na rynku polskim.

Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich  i stosuje zasady Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach Klient-Developer. Oferuje opiekę i fachowe doradztwo indywidualne na każdym etapie realizacji inwestycji.