Przejdź do treści

GOG.com podbija rynek Apple

GOG.com, należąca do CD Projekt RED, globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier, zanotował znaczący przyrost popularności i osiągnął kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Dzięki wprowadzeniu do oferty gier na komputery Mac na stronie wzrósł zarówno generowany ruch, liczba użytkowników, jak i ogólna liczba medialnych publikacji dotyczących platformy.

Wprowadzenie w październiku „macowych” wersji gier do oferty GOG.com okazało się dużym sukcesem. Na premierę serwis udostępnił swoim użytkownikom 50 spośród najlepszych gier w historii w wersji na komputery Apple, z czego część dostępna jest dla graczy wyłącznie na platformie GOG.com. Wydarzenie, ogłoszone na transmitowanej na żywo wspólnej konferencji GOG.com i CD Projekt RED, było szeroko komentowane zarówno przez branżowe media, jak i internautów na całym świecie. Pisały o nim m.in. takie serwisy jak: „TechCrunch”, „Endgadget”, „The Unofficial Apple Weblog”, „Joystiq” a fani, gracze i dziennikarze napisali ponad 1,5 tys. tweetów. Towarzysząca wydarzeniu atmosfera oraz zainteresowanie mediów i samych graczy pomogło platformie zanotować drugi w historii wynik pod względem zainteresowania internautów. Blisko pół miliona unikalnych użytkowników odwiedziło GOG.com w ciągu 24 godzin.

Po miesiącu funkcjonowania rozszerzonej oferty można już powiedzieć, że użytkownicy komputerów Mac oraz urządzeń z systemem operacyjnym iOS pozostali z serwisem i nadal z niego korzystają, generując około 15% ruchu na stronie GOG.com. Serwis, który wystartował z takimi czołowymi tytułami jak seria „Wiedźmin 1 i 2”, „Syndicate”, „SimCity 2000”, „Ultima” oraz „Warsow” w ciągu czterech tygodni wzbogacił katalog o kolejne 15 gier. Wśród nich są zarówno nowe tytuły, takie jak „Deponia”, „Chaos on Deponia”, „Pid”, jak i klasyki: „Fallout”, „Descent”, „Redneck Rampage”. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania ilość dostępnych gier na komputery Apple urosła z początkowych 50 sztuk do blisko 70 produktów.

„Wejście GOG.com w segment gier na komputery Mac okazało się wielkim sukcesem” – powiedział Guillaume Rambourg, Dyrektor Zarządzający Spółki. Podkreślił, że reakcja społeczności graczy na to wydarzenie przekroczyła najśmielsze oczekiwania Spółki. „Pracowaliśmy naprawdę ciężko, żeby udostępnić najlepsze gry w historii w wersji na Mac OS X i dziś, widząc, że nasz wysiłek został doceniony przez graczy, jesteśmy bardzo z tego dumni. Rodzina GOG.com się powiększyła i jest to dla nas wielką motywacją, żeby pracować jeszcze ciężej i móc w przyszłości zaoferować graczom jeszcze więcej” – dodał Rambourg.

Serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych powstał w 2008 r. W 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

O Grupie CD Projekt RED

CD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 r. wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 r., a 17 kwietnia 2012 r. gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®.

W 2008 r. powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców. W październiku 2012 r. wprowadził do oferty gry w wersji na komputery Mac.

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl.